Marilyn, ostatnie seanse - Michel Schneider  | okładka
Znak literanova

Marilyn, ostatnie seanse Michel Schneider

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2008-07-16

ISBN: 978-83-240-0999-2
EAN: 9788324009992
Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska
Tytuł oryginalny: Marilyn, les dernieres seances
Liczba stron: 380
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 140 x 205 mm
Cena katalogowa: 39,00 zł
Tłumaczenie: Jacek Giszczak

39,00 zł 26,52 zł

Produkt niedostępny

Opis

Niezwykła i zaskakująca zarazem książka o tajemnicy Marilyn Monroe

Zaskakująca - bo ujawnia nieznane szczegóły z życia aktorki; autor korzystał między innymi z taśm, które Monroe nagrywała dla swojego psychoanalityka, cytuje jej nieznane dotąd listy (np. do Anny Freud). Z książki dowiemy się między innymi, dlaczego w filmach Marilyn mówiła szeptem, a także jak przygotowywała się na jedno z pierwszych spotkań z Kennedym...

Niezwykła - bo napisana w oryginalny sposób; nie jest to ani kolejna powieść, ani biografia, Schneider stworzył zupełnie nowy gatunek łączący elementy fikcji i dokumentu, dzięki czemu tekst czyta się tak, jakby oglądało się film - nic zresztą dziwnego; tłem książki jest Hollywood lat 50. i 60., a przez jej karty przewija się cała plejada znakomitości i gwiazd tamtego czasu (m.in. Truman Capote, Vladimir Nabokov, Clark Gable, Yves Montand).

Schneider, choć ukazuje nieznane fakty z życia Monroe, nie stosuje tanich chwytów ani nie ucieka się do sensacji. Książka napisana jest z dużą kulturą i klasą - nieprzypadkowo znalazła się w ścisłej czołówce powieści nominowanych do nagrody Goncourtów w 2006 roku, a prawa do jej wydania zostały zakupione przez najbardziej prestiżowe wydawnictwa na świecie.  

Ostatni wywiad z Marilyn Monroe

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Marylin i i jej psychoanalitycy

2015-08-11
Nie będę się wypierać tego, że oglądam sporo filmów i seriali (ah, te zjadacze czasu...). Jakoś tak się złożyło, że w krótkim czasie widziałam film „My week with Marilyn" i „Gentelmen prefer blondes". Szczególnie po pierwszym z nich miałam wielką ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o Marilyn Monroe. A że kupiłam kiedyś siostrze na urodziny „Marilyn. Ostatnie seanse", wybór był dość prosty.

Kronika zbliżającej się śmierci

2009-12-29
Książka „Marilyn, ostatnie seanse" Michela Schneidera nieustannie zaskakuje: w jednej chwili usypia czujność i sprawia wrażenie niezobowiązującego „czytadła", by w następnej wbić w czytelnika pazury; raz każe wierzyć w każde zawarte w niej zdanie, innym razem podważa wszystko, co zostało powiedziane wcześniej. Ta świetnie napisana, wciągająca lektura dla każdego czytelnika będzie pewnie o czymś innym.

Romans psychoanalizy z kinem

2008-12-02
Choć od śmierci najseksowniejszej kobiety świata minęło przeszło 60 lat, tajemnica jej burzliwego życia i tragicznej śmierci nadal fascynuje. MM już dawno przestała być jedynie notą biograficzną w filmowych annałach. Stała się, by użyć (choć słusznie) truizmu, ikoną kultury. Nieśmiertelna platynowa blondynka dostarcza materiału nie tylko dla biografów, ale twórców i krytyków kultury.

Historia, którą napisało życie

2008-09-30
Książka "Marilyn Ostatnie seanse" nie trafiła do moich rąk przypadkowo, była to pozycja bardzo wyczekiwana, i kiedy już miałam ją w rękach, oddałam się lekturze z wielkim zainteresowaniem i ciekawością. Ciekawość tę spotęgował artykuł, który przeczytałam dawno temu mówiący o tajemniczych taśmach doktora Greensona, osobistego psychoanalityka aktorki, które miały po jego śmierci ujrzeć światło dzienne. Myślę, że na upublicznienie słów Marilyn, które ufnie powierzała swojemu psychoanalitykowi, czekała cała rzesza fanów zafascynowanych tą zjawiskowo piękną i niezwykle utalentowaną kobietą, jaką niewątpliwie była Marilyn Monroe.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.