Marines. Bohaterowie operacji specjalnych -  John Bruning, Michael Golembesky  | okładka
Czarne

Marines. Bohaterowie operacji specjalnych John Bruning, Michael Golembesky

Oprawa miękka

ISBN: 978-83-8049-180-9

EAN: 9788380491809

Liczba stron: 440

Wydawnictwo: Czarne

Format: 140x210mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Rok wydania: 2015

44,90 zł 25,99 zł

Oszczędzasz 18,91 zł
-42 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś! Punkty stacjonarne odbioru książek Znak

Opis

Historia z Bala Murghab to wojna afgańska w miniaturze, która na naszych oczach staje się symbolem nowoczesnych interwencji zbrojnych.

„Marines” opisuje dramatyczne doświadczenia 8222 Jednostki Piechoty Morskiej. Walka o wyzwolenie afgańskiego Bala Murghab spod rządów talibów trwała sześć miesięcy. Przez pół roku żołnierze koalicji zrzucili tam więcej bomb niż główne odziały amerykańskiej armii, piechota morska i lotnictwo w Faludży, gdzie rozegrała się największa bitwa wojny w Iraku.

Golembesky opowiada o żołnierzach, którym przyszło zmagać się nie tylko z talibami, ale i z machiną amerykańskiej biurokracji blokującą ofensywy. Autor, który był naocznym świadkiem wydarzeń, uświadamia czytelnikowi, jak ważna jest współpraca żołnierzy i wywiadu. Pełen szacunku dla walczących opisuje bohaterstwo, ale nie stroni od ukazywania przykładów tchórzostwa. Dowodzi, jak tragiczne w skutkach mogą być kompromisy i układy z wrogiem.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Marines. Bohaterowie operacji specjalnych", John Bruning, Michael Golembesky

2016-01-04
Książki opisujące losy żołnierzy, konflikty, sprzęt, sposób działania i wydarzenia, w których uczestniczyli członkowie elitarnych jednostek wojska Stanów Zjednoczonych zapełniłyby cały dział w księgarni. Jest ich dużo i moda na tego typu publikacje wcale nie słabnie. Wprost przeciwnie. Wraz z coraz większym zainteresowaniem mediów i społeczeństwa zagadnieniami związanymi z terroryzmem i wojną, również wzrasta ciekawość związana z oddziałami, których zadaniem jest powstrzymywanie terrorystów i stabilizacja zagrożonych terenów.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.