Muzyka żab - Emma Donoghue | okładka
Sonia Draga

Muzyka żab Emma Donoghue

Zintegrowana
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-09-12

ISBN: 978-83-799-9624-7
EAN: 9788379996247
Tytuł oryginalny: Frog Music
Liczba stron: 424
Wydawnictwo: Sonia Draga
Format: 15.0x21.0
Cena katalogowa: 39,00 zł
Tłumaczenie: Zofia Szachnowska-Olesiejuk
Rok wydania: 2016

39,00 zł 23,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Autorka bestsellerowego "Pokoju", którego ekranizacja została nominowana do Oscara powraca! Muzyka żab to thriller o filmowej wręcz fabule, pełen ballad i ludowych piosenek, który przenosi czytelnika na drugi koniec świata...

Lato 1876 roku. San Francisco nawiedza fala upałów i epidemia ospy. Wiele dzielnic zostaje objętych kwarantanną. Jenny Bonnet zostaje zastrzelona przez okno sypialni w pensjonacie Eight Mile House, podczas gdy jej przyjaciółka Blanche Beunon, stoi, zupełnie bezradna, obok.

Blanche, która ledwo uszła z życiem, to młoda francuska tancerka burleskowa, trudniąca się również prostytucją. Do Kalifornii przyjechała ze swoim kochankiem i jego najlepszym przyjacielem. Wszyscy troje prowadzą wspólne życie, jednak gdy na ich drodze pojawiła się Jenny, ekscentryczna dziewczyna, która nosi spodnie i jeździ na bicyklu, ich relacje zostają zaburzone.

Muzyka żab zabiera nas w podróż po świecie pełnym zdesperowanych nędzarzy, zazdrosnych mężczyzn i skrzywdzonych dzieci . Blanche zakwestionuje swoje dotychczasowe wybory i zaryzykuje wszystko, co ma, by walczyć o sprawiedliwość w imieniu swojej zmarłej przyjaciółki – jeśli oczywiście wcześniej nie dopadnie jej morderca. W ten sposób chce odwdzięczyć się Jenny, która wyrwała ją z ram życia burleskowej tancerki i luksusowej prostytutki.

„Podobnie jak w świetnym Pokoju, choć jednocześnie zupełnie inaczej, Donoghue osią swojej powieści czyni dziwaczną zbrodnię, główną bohaterką – wyjątkową kobietę, a prowadzona przez nią narracja może się równać z wyczynami cyrkowych akrobatów. Śledzone okiem literackiej kamery bohaterki tej panoramicznej, tętniącej życiem prozy stanowią największe jak dotąd osiągnięcie autorki”. – Darian Strauss, autor Half a Life

Profil autora w serwisie Facebook

Kilka słów autora o ksiażce - ENG

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Polecam - Muzyka żab

2019-07-04
Genialna książka, która zachwyciła mnie już od pierwszych stron. Jestem stałym czytelnikiem pani Emmy, więc wydawało mi się, że wiem, czego mogę się spodziewać po jej twórczosci. Muzyka żab zaskoczyła mnie jednak całkiem nową tematyką :) Polecam :)

Forg music

2019-07-04
Wstrząsająca i poruszająca tak, źe na długo pozostaje w pamięci. Dużo się dzieje. Akcja rozgrywa się błyskawicznie. Jak w filmie, raz czytamy o morderstwie Jenny, by zaraz przeskoczyć do wydarzeń z przeszłości. Moim zdaniem pomysł na opowieść jest ciekawy. Utwór wielowątkowy; porusza temat zabójstwa, prostytucji, wewnętrznej przemiany, poddawanie się cudzym wpływom  oraz wiele innych. Ksiażka to również  źródło informacji o życiu w Ameryce w drugiej połowie XIX wieku. I pod względem historycznym jest przygotowana fenomelnalnie. Polecam wszystkim!

Myzyka żab

2019-07-04
Muzyka żab ma bardzo tajemniczy klimat i podaczas lektury cały czas mnie ten klimat intrygował. Opowiada o tancerce i prostytucce Blanche ktora przyjechala do Kaliforni z kochankiem i jego przyjacielem. Żyją w trójkę. Gdy poznają Jenny wsystko zmienia się diametralnie. Blanche pod wpływem nowej znajomości zaczyna dostrzegać to, czego wcześniej nie zuważała. Zaczyna analizowac swoje zycie... Ksiażka jest ciekawa, można powiedzieć, ze dość zawiła, ale przez to nie nudziłam się podczas lektury :) Myślę, że autorce trudno będzie stworzyć coś równie genalnego jak "Pokój", mimo to, ta książka jest udaną tego próbą :)

Zbrodnia w San Francisco. Kolejna powieść Emmy Donoghue

2016-08-16
Emma Donoghue to irlandzko-kanadyjska pisarka. Zajmowała się literaturą angielską i francuską, specjalizuje się w powieściach XVIII-wiecznych i XIX-wiecznych. Jako pisarka tworzy powieści umiejscowione we współczesności, jak i w XVIII i XIX wieku. Jednym z głównych tematów, który pojawia się w jej twórczości jest relacja pomiędzy kobietą a mężczyzną. Nie chodzi jednak o opowieści miłosne, ale o szerzej rozumiane relacje pomiędzy płciami, również te patologiczne i niebezpieczne dla jednej ze stron. Pisarka zajmowała się tym tematem na studiach, a potem kontynuowała go w swojej twórczości.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.