Niania w Nowym Jorku - Nicola Kraus, Emma McLaughlin  | okładka
Znak

Niania w Nowym Jorku Nicola Kraus, Emma McLaughlin

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2003-04-03

ISBN: 978-83-240-0856-8
EAN: 9788324008568
Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska
Tytuł oryginalny: The Nanny Diaries
Liczba stron: 340
Wydawnictwo: Znak
Format: 136 x 205 mm
Cena katalogowa: 29,00 zł
Tłumaczenie: Rafał Śmietana

29,00 zł 19,72 zł

Produkt niedostępny

Opis

Międzynarodowy bestseller! Ponad 220 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w Polsce.

Niania w Nowym Jorku to historia dwudziestokilkuletniej Nanny, która jako opiekunka czteroletniego chłopca staje się świadkiem rodzinnego piekiełka skrywanego za pozorami normalności.
Młode autorki, wcześniej pracujące jako zawodowe nianie, z drapieżną ironią ukazały współczesny model rodziny, wynaturzony przez wszechobecny kult konsumpcjonizmu: pozbawioną uczuć matkę, nieobecnego i zajętego romansami ojca i dziecka tęskniącego za miłością i czułością rodziców.

Niania w Nowym Jorku to opowieść pełna ciętego humoru, a przy tym wzruszająca i na wskroś prawdziwa. To z jednej strony wariacko śmieszny opis licznych perypetii, a z drugiej - gorzka satyra na styl życia, w którym wszystko ma większą wartość niż uczucia najbliższych.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Niania w piekielnym Jorku

2013-01-25
Nanny jest 21-letnią studentką i zawodową niańką. Podczas poszukiwań nowej pracy przypadkowo spotyka w parku panią X, matkę czteroletniego Grayera, która oferuje jej zatrudnienie. Nowa pracodawczyni oraz jej synek wydają się być w porządku i Nanny chętnie przyjmuje u niej posadę. Niestety, okazuje się, że wpadła jak śliwka w kompot - wiecznie nieobecna matka i jej mąż, pan X zajęty romansowaniem w pracy, w ogóle nie interesują się dzieckiem.

Z perspektywy opiekunki

2010-08-16
Książka opowiada historię Nanny - dziewczyny, która kończy studia i chce sobie dorobić. A ponieważ kierunek jej studiów wiąże się z dziećmi, zgłasza się na opiekunkę. Do rodziny X trafia w zasadzie przypadkiem. Rodzina X jest bardzo specyficzna, czteroletniemu Grayerowi więcej nie wolno niż wolno, a szybko okazuje się, że Nanny będzie kimś więcej niż tylko opiekunką do dziecka.

Opiekunka bliższa niż rodzice

2009-06-15
Książka, po którą sięgnęłam ostatnio i poruszyła mnie na tyle mocno, aby o niej napisać, nosi tytuł Niania w Nowym Jorku autorstwa Nicoli Kraus i Emmy McLaughlin. Książka została okrzyknięta światowym przebojem wydawniczym roku 2002. Niania w Nowym Jorku to historia Nanny - niani, która zostaje opiekunką czteroletniego Grawera.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.