Nieobecna - Agnieszka Olejnik | okładka
Czwarta Strona

Nieobecna Agnieszka Olejnik

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2016-08-16

ISBN: 978-83-797-6476-1
EAN: 9788379764761
Liczba stron: 350
Format: 20.5x13.5
Cena katalogowa: 36,90 zł

36,90 zł 23,51 zł

Produkt niedostępny

Opis

Dwie bliźniaczki, Julia i Julita, prowadzą osobliwą grę: zamieniają się ubraniem, zmieniają makijaż i fryzurę, żeby przejąć tożsamość tej drugiej.

Julita jest beznadziejnie zakochaną singielką, która pragnie stabilizacji i rodzinnego ciepła.

Julii na pozór niczego nie brakuje, żyje otoczona luksusem, z własną gosposią i ogrodnikiem. Ma męża i syna, ale niestety jej życie pozbawione jest miłości… Męża traktuje przedmiotowo, a synem niemal wcale się nie interesuje.

Julita często odwiedza Julię i zajmuje jej miejsce, opiekując się siostrzeńcem, podczas gdy Julia spotyka się z kochankami. W ten sposób obie znajdują szczęście i spełnienie. Do czasu. W trakcie jednej z tych osobliwych zamian Julia i jej kochanek zostają znalezieni martwi. Wszyscy są przekonani, że zginęła jej siostra… Do czego doprowadzi skradziona tożsamość?

Najnowsza powieść Agnieszki Olejnik to pełna niepokoju historia sióstr, które przekroczyły dozwolone granice.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Nieobecna

2019-01-28
"Nieobecna" to książkowy debiut autorki Sheeny Kamal. Historia zapowiadała się całkiem obiecująco, jednak ostatecznie wcale tak wspaniale nie było.
Fabuła, którą stworzyła nie jest aż tak genialna jakiej oczekiwałam. Tajemnicza bohaterka, która chce za wszelką cenę pozostać niewidzialna, ma swoją tragiczną przeszłość, o której chciałaby zapomnieć, niestety, ale upomina się ona o jej atencję. Kobieta aktualnie zajmuje się zawodowym znajdywaniem zaginionych osób. Kiedy zgłasza się do niej mężczyzna, który przed laty, adoptował wraz z żoną, jej córkę Bonnie, jej życie nabiera całkiem innego biegu. Sekrety, które skrzętnie ukrywała, nagle wychodzą na światło dzienne, a dodatkowo pojawiają się nowe fakty, które pozwalają poznać powód, z jakiego kobieta zdecydowała się oddać dziecko do adopcji oraz dlaczego prowadzi tak dziwny styl życia. Ukrywa się w piwnicy i szpieguje ludzi pod osłoną nocy. Całokształt książki nie wydaje się być zły, jednak brakuje w niej atmosfery, klimatu, który przenosiłby czytelnika w absolutnie inny świat, inny wymiar. Tutaj momentami miałam wrażenie, że autorka początkowo miała inny pomysł na tę powieść, a ostatecznie wraz z biegiem wydarzeń, udało jej się stworzyć "Nieobecną" w aktualnej wersji. Początek książki jest całkiem przejrzysty i sensowny jednak z każdą kolejną stroną, coraz więcej faktów, zaczyna ze sobą zgrzytać i nie pasować do siebie. Wątek handlu krwią pępowinową, na tak zwanym "czerwonym rynku" był fantastycznym motywem, jednak tylko na pomyśle się zakończyło. Niestety książka nie przypadła mi do gustu, chociaż jest to gatunek przeze mnie lubiany. Ten debiut nie należy do tych porywających i sprawiających, że nie można się od danej pozycji oderwać.
Polecam ją tym, którzy chcą przeczytać coś nowego, co może nie będzie niezapomnianą przygodą ale tylko i wyłącznie chwilą oderwania się od aktualnie wykonywanych czynności, czy odreagowania stresującego dnia.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.