Oblężona demokracja - Jacek Żakowski | okładka
Sic!

Oblężona demokracja Jacek Żakowski

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-654-5926-8
EAN: 9788365459268
Liczba stron: 380
Format: 135x205mm
Cena katalogowa: 44,90 zł

44,90 zł 28,27 zł

Oszczędzasz 16,63 zł
-37 %
Zamówienie wyślemy 2020-09-25

 Witaj szkoło!

 

 

Opis

Kiedy wydaje się, że tylko Polska musi stawiać czoła poważnym problemom, okazuje się, że nie jesteśmy wcale wyjątkiem. Gdzie okiem sięgnąć, demokracja drży w posadach. Co gorsze, ze swoimi problemami nie jest odosobniona, cały ewoluujący od II wojny światowej porządek jaki znamy – polityczny, gospodarczy, społeczny, kulturowy i prawny – kruszy się coraz bardziej. Demokracja jednak cierpi na tym najbardziej, panuje bowiem powszechne odczucie, że to właśnie ona jest wszystkiemu winna.

Co jeśli to prawda? Demokracja jest winna, nie jako idea, bo żadnej lepszej nie wymyślono, ale jako system społeczny i instytucjonalny.

Pierwsza część książki to jedenaście rozmów, pokazujących mechanizmy, które za zgodą demokratycznych rządów, na ich życzenie lub przez ich beztroskę przez swoją potęgę rozsadzają, a w niektórych przypadkach już rozsadziły liberalno-demokratyczny porządek. W drugiej części odnaleźć można siedem głosów o niektórych tylko aspektach wyłaniającego się alternatywnego porządku. W trzeciej części natomiast znaleźć można liberalno-demokratyczną reakcję na próbę zainstalowania nowego populistyczno-autorytarnego ładu.

Temu właśnie w dużej mierze ma służyć ta książka.

Wywiad z Jackiem Żakowskim w Onet Rano

Strona Jacka Żakowskiego w serwisie Facebook prowadzona przez fanów

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Demokracja w kryzysie

2019-05-27

Dobrze się czytało tak śwetnie przygotowane rozmowy, opienie i analizy. Bardzo ciekawe podejście wielu bardziej czy mniej znanych osób. Momentami byłem bardzo zaskoczony podejściem niektórych osób, czasem zszokowany, a czasem pozytywnie zaskoczony.

Zdecydowanie bardzo otwierająca oczy, uświadamiająca i interesująca książka, miło się czytało, polecam!

Świetna

2019-05-27

Świetna książka, fantastycznie zestawione wywiady i rozmowy, niezykle ciekawe osoby, które zabrały głos. Bardo podbał mi się punkt widzenia ukazany chociażby przez Naomi Klein, Jana Zielonkę czy Madeline Albright.

Bardzo interesujaca książka, niezwyke miło pzreczytać mądre slowa od mądrych osób mówiących o niezwykle ważnych rzeczach w sposób ciekawy i wciągajacy. Serdecznie polecam, ale nie tylko osobom, ktore interesują się polityką, demokracja dotyczy nas wszytskich, warto przeczytać!

Rewelacyjna!

2019-05-27

Rewelacyjnie napisana książka, świetnie napisane i przeprowadzone rozmowy z wybitnymi znawcami, wykladowcami i naukowcami.

Co prawda wszystkie te rozmowy ukazaly się wczesniej na łamach Polityki, ale tutaj, to zestawienie robi wrażenie, świetie przeprowazone rozmowy, pogłębione analizy i problemy z jakimi zmaga się nie tylko Polska, jak mogloby się wydawać. Kryzys demokracji dotyka coraz więcej państw na całym świecie, świetnie, że Jacek Żakowski zdecydował się na zrobienie takiego fantastycznego zestawienia. Rewelacyjna, daje do myslenia i wiele uświadamia. 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.