Ojciec '44 - Jerzy Ciszewski | okładka
Czarna Owca

Ojciec '44 Jerzy Ciszewski

Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-07-22

ISBN: 978-83-8015-344-8

Liczba stron: 256

Wydawnictwo: Czarna Owca

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 29,99 zł

Rok wydania: 2016

29,99 zł 19,64 zł


Opis

Odkryj niebezpieczny świat walczącej Warszawy

Jerzy Ciszewski, pseudonim „Motz”, był jedną z najbardziej znanych i barwnych postaci walczących w powstaniu warszawskim. Ojciec ‘44 to napisana soczystym językiem powieść sensacyjna, która z każdą stroną coraz bardziej wciąga czytelnika w bezlitosny i okrutny świat drugiej wojny światowej.

Powstanie nie zostało tu ukazane w sposób jednowymiarowy. Autor, syn głównego bohatera, opisał je raczej jako działanie pełne nadziei, od którego nie ma odwrotu, podjęte mimo świadomości, że nie może zakończyć się sukcesem.

Polecane książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powstanie warszawskie jako powieść sensacyjna? Czy to się uda?

2016-08-16 Historia drugiej wojny światowej wciąż jest tematem popularnym i cały czas pojawiają się kolejne książki, których autorzy poruszają różne kwestie związane z wojennymi wydarzeniami. W Polsce obecnie dominują dwa tematy związane z drugą wojną światową. Są to: powstanie warszawskie oraz późniejsze wydarzenia związane z tak zwanymi, „żołnierzami wyklętymi". Ten drugi temat dopiero od niedawna zyskał dużą popularność.

Mój ojciec Powstaniec

2016-06-30 Jerzy Ciszewski w swojej debiutanckiej powieści "Ojciec'44" stapia elementy historii oraz sensacji z biografią swojego ojca-powstańca, tworząc tym sposobem intrygujący i niespotykany dotąd obraz walczącej w powstaniu Warszawy.

Pomięć o powstaniu warszawskim

2016-06-22 Jerzy Ciszewski to sportowiec, dziennikarz, były wiceminister sportu, a od niedawna również pisarz. Brał udział w mistrzostwach Europy i świata w żeglarstwie. Jako dziennikarz pracował w „Dzienniku Ludowym", a potem w „Rzeczpospolitej" i „Gazecie Wyborczej". Zajmuje się również public relations oraz marketingiem sportowym. W 2005 roku sprawował funkcję wiceministra sportu, a potem sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji i Sportu.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.