Pakt Ribbentrop-Beck. Czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki - Piotr Zychowicz | okładka
Rebis

Pakt Ribbentrop-Beck. Czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki Piotr Zychowicz

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: 1
ISBN: 978-83-7510-921-4
EAN: 9788375109214
Liczba stron: 368
Wydawnictwo: Rebis
Format: 15.0x22.5 cm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Rok wydania: 2012

39,90 zł 24,57 zł

Produkt niedostępny

Opis

W dziejach narodów są chwile, gdy trzeba zacisnąć zęby i iść na bolesne koncesje. Ustąpić, aby ratować państwo przed zniszczeniem, a obywateli przed zagładą. W takiej sytuacji znalazła się Polska w 1939 roku.

Piotr Zychowicz konsekwentnie dowodzi w tej książce, że decyzja o przystąpieniu do wojny z Niemcami w iluzorycznym sojuszu z Wielką Brytanią i Francją była fatalnym błędem, za który zapłaciliśmy straszliwą cenę. Historia mogła się jednak potoczyć inaczej. Zamiast porywać się z motyką na słońce, twierdzi autor, powinniśmy byli prowadzić Realpolitik. Ustąpić Hitlerowi i zgodzić się na włączenie Gdańska do Rzeszy oraz wytyczenie eksterytorialnej autostrady przez Pomorze. A następnie razem z Niemcami wziąć udział w ataku na Związek Sowiecki. 40 bitnych polskich dywizji na froncie wschodnim przypieczętowałoby los imperium Stalina. Czy w 1939 roku na Zamku Królewskim w Warszawie należało podpisać pakt Ribbentrop–Beck…?

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Co by było, gdyby zamiast paktu Ribbentrop-Mołotow powstałby pakt Ribbentrop-Beck?

2016-02-08
Piotr Zychowicz jest historykiem i publicystą. Napisał kilka książek, w których zajmuje się zagadnieniami historii polski, II wojny światowej, zbrodni dokonanych za istnienia Związku Radzieckiego. W większości jego prace dotyczą alternatywnych wersji dziejów Europy. Analizuje materiał badawczy i ukazuje drogi, które mogły zminimalizować tragedie, które miały miejsce podczas wojny.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.