Pokój światów - Paweł Majka | okładka
Genius Creations

Pokój światów Paweł Majka

Oprawa miękka
ISBN: 978-83-7995-029-4
EAN: 9788379950294
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Genius Creations
Format: 195x125 mm
Cena katalogowa: 39,99 zł
Rok pierwszego wydania: 2014

39,99 zł 25,45 zł

Produkt niedostępny

Opis

Brawurowa powieść Pawła Majki to fantastyka przygodowa na najwyższym poziomie

I wojna światowa była tragedią, ale nie skończyła się tak, jak mówią podręczniki historii. Na Ziemi wylądowali Marsjanie. Inwazja została odparta, a uwięziony na powierzchni planety najeźdźca zasymilowany, jednak odtąd nic już nie było takie jak dawniej.

Sprowadzone przez Obcych mitbomby uwolniły energię wiary, która ożywiła postaci z mitologii, baśni i legend. Domy otoczono ochronnymi barierami, boscy patroni strzegą poszczególnych miast, po ulicach przechadzają się upiory i magowie. Miejsce dawnych państw zajęły spółki handlowe, Republika Narodów i na pół świadome państwa-organizmy: Wieczna Rewolucja, Wiekuista Puszcza czy Matka Tajga.

Czego poszukuje zorganizowana przez Nowakowskiego – bogatego krakowskiego Marsjanina – ekspedycja na wschód? Trwają lata Pokoju, ale wyprawa sterowcem nad Kresami Rzeczypospolitej nigdy nie należała do bezpiecznych… Czy barwna zbieranina indywidualności – opętany przez nienawiść Mirosław Kutrzeba, stworzony w laboratorium ślepy bóg Szuler Losu, uzależniony od czarciego mleka były inspektor kolejowy Grabiński, cyganka Sara, olbrzym Burzymur i naiwny Jasiek – wie, na co się porwała?

Zamieszkująca ciało Kutrzeby zmora dopilnuje, żeby nie zapomniano o zemście.

Brawurowa powieść Pawła Majki to fantastyka przygodowa na najwyższym poziomie, która zachwyca dynamiką wydarzeń, spójnością opisywanego świata i rozmiarem kreacji. Od czasów H.G. Wellsa wojna światów nie została nakreślona z takim rozmachem!

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Mieszanka wybuchowa

2016-01-07
Rzadko zdarza się, aby w rodzimej fantastyce czy literaturze sci-fi autorzy wykorzystywali ludowe podania i legendy. A przecież słowiańska mitologia, jej wierzenia i obyczaje są niezwykle bogate. Aż proszą się, żeby czerpać z nich inspiracje. Na szczęście wiedział o tym Paweł Majka, autor „Pokoju światów".

„Pokój światów", Paweł Majka

2016-01-04
Trzeba przyznać, że książka „Pokój światów" Pawła Majki to mieszanina wszystkie, co tylko mogło pojawić się w głowie pisarza fantastyki. Otrzymujemy świat pełen Marsjan, magii, magów, upiorów, istot z mitów, legend czy bajek, i to wszystko okraszone alternatywną wersją pierwszej wojny światowej. Jednak po kolei.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.