Sandman Tom 2 Dom lalki - Neil Gaiman | okładka
Egmont

Sandman Tom 2 Dom lalki Neil Gaiman

Oprawa twarda
ISBN: 978-83-237-2548-0
EAN: 9788323725480
Tytuł oryginalny: The dolls house
Liczba stron: 256
Format: 180x260mm
Cena katalogowa: 89,99 zł
Tłumaczenie: Paulina Braiter

89,99 zł 59,74 zł

Produkt niedostępny

Opis

Drugi tom bestsellerowej sagi fantastyczno-obyczajowej o Władcy Snów, Sandmanie. W tomie znalazły się dwa albumy: Dom lalki, cz. 1 i 2.

Cykl Sandman jest mroczną, przepełnioną horrorem historią ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów. Tytułowy Sandman jest nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej inni bogowie mogą tylko marzyć, gdyż rządzi ludzkimi snami i pragnieniami… A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem… a bywa nawet, że je zastępują.

Dzieło to zostało uznane za krytyków za wybitne. A stało się tak za sprawą licznych nawiązań kulturowych i religioznawczych. Autor zebrał wiele nagród , m.in. Neil&Will Eisner Comic Industry Award, Harrey Award oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks.

Fanpage autora

Instagram autora

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Polecam!

2019-07-17
Rewelacyjny komiks. To nie jest to książka dla dzieci, kolorowa i naiwna, ale pełnoprawna głęboka powieść, z mnóstwem wspaniałych grafik!

Każdy element książki przemówił do mnie, zarówno bohaterowie, fabuła jak i nawiązania kulturowe. Surrealizm powieści pogłębia rysunek, różne kreski, style...

Polecam każdemu!

Rasowy thriller

2019-07-17
Historia powala na kolana. Gaiman świetne żongluje gatunkami w swoich dziełach. "Sandmana" czyta się jak rasowy thriller. Nic mu nie brakuje, a ma do tego świetne grafiki. Jest to moja druga przygoda z "Sandmanem" i jestem pewien, że te komiksy na stałe zagoszczą w moim repertuarze czytelniczym.

Najlepszy komiks

2019-07-17
Moje zachwyty nie miały końca po pierwszym tomie "Sandmana", a po lekturze drugiego tomu doszły do nich kolejne.
Myślę, że z ręką na sercu mogę powiedzieć, że jest to najlepszy komiks, jaki w życiu czytałam. I gdyby ktoś chciał powiedzieć, że komiksy są wyłącznie dla dzieci, poroszę, dajcie mu "Sandmana".

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.