Skarby z przeszłości - Brian Haughton | okładka
Rebis

Skarby z przeszłości Brian Haughton

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2013-11-13

ISBN: 978-83-781-8412-6
EAN: 9788378184126
Tytuł oryginalny: Ancient Treasures
Liczba stron: 246
Wydawnictwo: Rebis
Format: 170x225mm
Cena katalogowa: 49,90 zł
Tłumaczenie: Aleksandra Górska

49,90 zł 31,98 zł

Produkt niedostępny

Opis

Dzieje zaginionych kosztowności, zatopionych statków, pogrzebanych krypt i innych zapomnianych artefaktów!
Skąd bierze się takie zainteresowanie skarbami z przeszłości? Czy ludźmi, którzy je tropią, kieruje jedynie chęć wzbogacenia się czy również romantyczne pragnienie ożywienia na nowo zapomnianych opowieści o straconych starożytnych artefaktach? To prawda, że te fascynujące opowieści trzymają w napięciu jak najlepsze thrillery, przenosząc czytelnika w świat zaginionych skarbców, rozgrabionych znalezisk archeologicznych oraz zatopionych kosztowności. W tej bogato ilustrowanej książce znajdziemy m.in. historię słynnego skarbu Sevso, wartej 200 milionów dolarów kolekcji srebrnych naczyń z czasów późnego imperium rzymskiego, Bursztynowej Komnaty czy legendarnych bogactw Rzymian i wikingów, które od wieków spoczywają w ziemi i czekają na odkrycie. Autor nie tylko opowiada dzieje tych zaginionych skarbów, ale zapoznaje też czytelnika z wynikami najnowszych badań naukowych na ich temat.
Brian Haughton jest archeologiem. Ukończył studia na uniwersytetach w Nottingham (magisterium z archeologii) i Birmingham (doktorat z archeologii greckiej). Jego strona internetowa mysteriouspeople.com poświęcona życiu tajemniczych postaci odnotowała ponad pół miliona odwiedzających w ciągu trzech lat. Obecnie mieszka, pisze i naucza w Grecji.
Dom Wydawniczy REBIS wydał dotychczas trzy jego książki: "Ukrytą historię", "Tajemne miejsca" oraz "Tajemnicze historie".

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.