Tolkien. Biografia - Carpenter Humphrey | okładka
WAB

Tolkien. Biografia Humphrey Carpenter

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2016-03-03

ISBN: 9788328027633
EAN: 9788328027633
Liczba stron: 416
Wydawnictwo: WAB
Format: 135x202mm
Cena katalogowa: 49,99 zł
Tłumaczenie: Sylwanowicz Agnieszka

49,99 zł 32,19 zł

Produkt niedostępny

Opis

Opowieść o skromnym i genialnym profesorze z Oxford’u.

J.R.R. Tolkien jest przedstawiony jako pasjonat języków – bada je i tworzy nowe na ich podstawie. W zamyśleniu i roztargnieniu sprawdza studenckie prace, a resztę dnia spędza na piwie z „Inklingami”, w tym C.S. Lewisem. Carpenter wraca również do lat dziecięcych, spędzonych przez Tolkiena na południu Afryki, a później sprawnie przechodzi w wiek młodzieńczy: utrata rodziców, okopy I wojny światowej, poznanie przyszłej żony Edith oraz osiedlenia się w mieście Oxford. Niesamowicie napisana książka, dająca wrażenie obcowania z samym autorem i jego burzliwym życiem.

TOLKIEN | Trailer 2 | FOX Searchlight

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wolę książkę

2019-06-03
Czytałam książkę na bodajże rok przed wyjściem filmu i byłam zachwycona. To ile informacji jest tu zawartych i jak blisko można się przyjrzeć, wydawałoby się zwykłemu życiu niezwykłego człowieka. Miał wiele doświadczeń, które wpłynęły na jego twórczość. Zawdzięczamy mu porządny kawałek współczesnej fantastyki!
Filmem natomiast trochę się rozczarowałam, bo był bardzo chaotyczny i niespójny. Miałam również wrażenie, że Lily Colins zupełnie położyła rolę Edith, a w książce jest ona natchnieniem dla postaci z dzieł samego Tolkiena. W filmie wypadła blado. Bardzo podobało mi się wspomnienie z wojny i poświęcenie względem przyjaciół, które idealnie odwzorowali z książki.
Ogólnie dużo bardziej polecam książkę, bo można się z niej więcej dowiedzieć oraz wręcz zaprzyjaźnić z samym Tolkienem!

Polecam

2019-06-03
Obłędna książka! Wreszcie mogłem przeczytać o życiu człowieka z tak ogromną wyobraźnią, którą podziwiam odkąd skończyłem 5 lat. Widziałem wszystkie filmy z serii „Hobbita" oraz „Władcy Pierścieni" wraz z tatą. Do dziś często siadamy i nie możemy się nadziwić. Sam Tolkien okazuje się naprawdę ciekawym człowiekiem - nie sądziłem, że tyle w życiu przeszedł. Całym sercem gorąco polecam wszystkim przeczytać tą książkę!

Geniusz!

2019-06-03
Książka warta uwagi, bo pisana przez znanego biografa Carpentera. Czytałam już kilka jego pozycji, a ta jest równie znakomita co poprzednie. Szkoda, że taki talent też już odszedł ze świata, ale całe szczęście zostawił po sobie wspaniałe dziedzictwo!

Polecam

2019-06-03
Najpierw obejrzałem film i muszę przyznać, że książka dużo lepiej oddaje klimat życia Tolkiena. Uzupełniła moją wiedzę o dodatkowe informacje, podczas gdy film zostawił mi więcej pytań niż odpowiedzi. Książkę zdecydowanie polecam!

J.R.R. Tolkien. Biografia niezwykłego pisarza

2016-03-01
John Ronald Reuel Tolkien to jeden z najsławniejszych pisarz, którego nazwisko znają wszyscy, również ci, którzy nigdy nie zetknęli się z jego twórczością. Ten angielski pisarz jest uważany za ojca gatunku fantasy, dzięki któremu gatunek ten zaczął się rozwijać i stał się popularny wśród czytelników. Jego najważniejsze dzieło, trylogia „Władca Pierścieni" jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych dzieł literackich na świecie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.