Uniwersum Metro 2033. Otchłań - Robert J. Szmidt | okładka
Insignis

Uniwersum Metro 2033. Otchłań Robert J. Szmidt

Inne Gąbka
Wydanie: 1
ISBN: 978-83-63944-97-1
EAN: 9788363944971
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Insignis
Format: 14.0x21.0cm
Cena katalogowa: 39,99 zł

39,99 zł 27,05 zł

Produkt niedostępny

Opis

Druga po „Dzielnicy obiecanej” Pawła Majki książka z serii Uniwersum Metro 2033 w polskich realiach.

Wrocław 20 lat po wojnie nuklearnej. Z niemal siedmiuset tysięcy wrocławian przetrwała ledwie garstka. Żyją oni w ciągnących się pod miastem kanałach, tworząc niewielkie zamknięte społeczności, zwane enklawami. Mimo upływu lat, powierzchnia wciąż nie nadaje się do ponownego zasiedlenia. Promieniowanie jest tam wciąż zbyt silne, a co gorsza, zmutowane rośliny i zwierzęta stworzyły w ruinach nowy, wyjątkowo nieprzyjazny człowiekowi ekosystem.

Dostępne zasoby ulegają wyczerpaniu i w enklawach zaczyna brakować najbardziej podstawowych rzeczy. Pojawia się głód. Zdesperowani mieszkańcy enklaw coraz częściej przekraczają tabu i uciekają się do kanibalizmu.

W takim świecie przyszło żyć Nauczycielowi, ostatniemu z Pamiętających – jak nazywa się ludzi żyjących przed wojną. Chcąc chronić swego niepełnosprawnego syna próbuje dotrzeć do podziemi Fallusa (to ruiny dawnego wieżowca Sky Tower), gdzie mieści się ponoć najbardziej stabilna enklawa. Droga nie będzie jednak prosta i łatwa a Nauczyciel trafi do miejsc, których istnienia nie podejrzewał w najgorszych koszmarach.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

{/if}

Uniwersum Metro. Tym razem we Wrocławiu

2016-02-08
Robert J. Szmidt to jeden z pisarzy, którzy zdecydowali się napisać książkę, której fabuła umiejscowiona jest w „Uniwersum Metro 2033". W tym momencie autorów tworzących dzieła w tym uniwersum są już dziesiątki. Fani historii prowadzonych w nastroju postapokaliptycznym mają z czego wybierać.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.