Waffen-SS Uzbrojenie i taktyka - S. Hart, R. Hart | okładka
Bellona

Waffen-SS Uzbrojenie i taktyka S. Hart, R. Hart

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2016-02-26

ISBN: 9788311136694
EAN: 9788311136694
Tytuł oryginalny: Weapons and Fighting Tactics of the Waffen-SS
Liczba stron: 190
Format: 19.0x24.5cm
Cena katalogowa: 29,90 zł
Tłumaczenie: Marian Baranowski

29,90 zł 19,25 zł

Produkt niedostępny

Opis

Poznanie uzbrojenia Waffen SS z pominięciem całego zła, którego dopuściła się ta organizacja, byłoby karygodne

Waffen-SS (Siły Zbrojne SS) zyskały sobie w czasie II wojny światowej miano najbardziej groźnej, brutalnej i złowieszczej formacji zbrojnej na świecie. Niniejsza książka przedstawia mity i prawdy związane nie tylko z sukcesami i okrucieństwem na polu walki, ale także z wybujałymi ambicjami dowódcy, Heinricha Himmlera, które osłabiły skuteczność bojową tych wojsk.

Bardzo wiele publikacji skupiało uwagę na dokonaniach bojowych Waffen-SS, bagatelizując ciemniejszą stronę tej organizacji - bezwzględny rasizm i okrucieństwa, których dopuściły się te oddziały, uznając je za swoiste uchybienia na polu walki. Dzielność Waffen-SS i ich rasistowska brutalność były jednak nierozerwalnie powiązane, stanowiąc wytwór ideologicznej motywacji. Poznanie uzbrojenia Waffen SS z pominięciem całego zła, którego dopuściła się ta organizacja, byłoby karygodne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Uzbrojenie oddziałów SS podczas II wojny światowej

2016-03-01
O drugiej wojnie światowej napisano już niezliczoną ilość książek. Praktycznie na każdy temat. Zaczynając od „suchych" książek historycznych przedstawiających opisy kolejnych wydarzeń, a kończąc na poruszających biografiach więźniów obozów zagłady czy żołnierzy, którzy walczyli na froncie. Ostatnia, wielka wojna stanowi wciąż przedmiot dociekań przedstawicieli różnych działów nauki, nie tylko historii, ale i polityki, socjologii, psychologii, stosunków międzynarodowych czy kulturoznawstwa i religioznawstwa. Wszelkie analizy zbrojne, próby rzeczywistego oszacowania wojennych strat, czy książki poświęcone zaginionym zabytkom, albo formom nazistowskiej propagandy.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.