Walizki hipochondryka - Mariusz Sieniewicz | okładka
Znak

Walizki hipochondryka Mariusz Sieniewicz

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2014-08-25

ISBN: 978-83-240-3210-5
EAN: 9788324032105
Opracowanie graficzne: Marianna Sztyma
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Znak
Format: 140x205
Cena katalogowa: 34,90 zł

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

Błogosławiony niech będzie dżin uwolniony z ampułki!

Każdy nieszczęśliwie zakochany w swoich chorobach wcześniej czy później trafia w ręce chirurga. Jeśli wychodzi spod noża cało, to tylko po to, by stanąć oko w oko z bandą handlującą na oddziale ruskim dolarganem i sprowokować bunt wszystkich cierpiących. Jeśli przeżyje, śmierć westchnie z respektem: „tak, temu jednemu nie dałam rady”.

W „Walizkach hipochondryka” pojawia się Emil Śledziennik – mężczyzna w wieku kryzysowym, w za krótkiej piżamie, podglądany z odrobiną czułości, goryczy, dużą dawką ironii (podawanej dożylnie) i pełnym rozbawienia dystansem. Przy życiu trzymają go trzy rzeczy: rozpamiętywanie przeszłości, choroba i miłość do pewnej kobiety, o której mówi wyłącznie na klęczkach.

To powieść dla prawdziwych twardzieli o słabych nerwach, którzy banał egzystencji traktują jako jedną z najwyższych form okrucieństwa.

Eliza Szybowicz

Mistrz hipochondrii i barokowej metafory – zostaje zdegradowany do roli pacjenta w szpitalu zwanym Polską. Na diecie z dożylnego ketonalu i wspomnień snuje groteskowy monolog o upokorzeniu i miłości, bólu i zbawczej anestezji, dostosowaniu i rewolcie. Gada, roi, kocha, a smutna podróż w jedną stronę staje się galopadą w wielu kierunkach. NFZ powinien to refundować!

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Szpitalny misz-masz

2016-06-02
Mariusz Sieniewicz to pochodzący z Olsztyna autor siedmiu książek Na podstawie czterech z nich zrealizowano spektakle teatralne we Wrocławiu, Olsztynie oraz Katowicach. Jest także współtwórcą pisma literackiego „Portret", które wydawane było w latach 1995-2010 (łącznie 29 numerów). „Walizki hipochondryka" wydane zostały w sierpniu 2014 roku nakładem wydawnictwa Znak. Przyjrzyjmy się więc bliżej siódmej z kolei książce autorstwa Mariusza Sieniewicza.

Ukochany Sieniewicz.

2014-09-23
Bohater najnowszej książki Sieniewicza - hipochondryk Emil Śledziennik leży w szpitalu, gdzie dzieje się akcja powieści.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.