Wiedźmin 4. Czas pogardy - Andrzej Sapkowski | okładka
SuperNowa

Wiedźmin 4. Czas pogardy Andrzej Sapkowski

Oprawa miękka

ISBN: 978-83-7578-066-6

EAN: 9788375780666

Liczba stron: 368

Wydawnictwo: SuperNowa

Format: 12.5x19.5 cm

Cena katalogowa: 47,00 zł

Rok wydania: 2014

47,00 zł 32,48 zł

Oszczędzasz 14,52 zł
-31 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

Opis

Świat Ciri i wiedźmina ogarniają płomienie.

Świat Ciri i wiedźmina ogarniają płomienie. Nastał zapowiadany przez Ithlinne czas miecza i topora. Czas pogardy.
A w czasach pogardy na powierzchnię wypełzają Szczury. Szczury atakujące po szczurzemu, cicho, zdradziecko i okrutnie. Szczury uwielbiające dobrą zabawę i zabijanie.
To maruderzy z rozbitych armii, zabłąkane dzieciaki, zgwałcone dziewczyny, wieśniacy, których obejścia spalono, a rodziny wymordowano. Wyrzutki, dziwna zbieranina stworzona przez wojnę i na wojennym nieszczęściu żerująca. Ludzie, którzy wszystko przeżyli, wszystko utracili, którym śmierć już niestraszna. Przyodziani w zrabowane błyskotki, solidarni w biedzie i nieszczęściu, dla obcych zaś mający tylko to, czego sami zaznali od pogrążającego się w chaosie świata. Pogardę.

Polecane książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Wiedźmin. Czas pogardy”, Andrzej Sapkowski

2015-12-18

Wszystkim czytelnikom, Andrzej Sapkowski jest chyba najlepiej znany ze swojego cyklu o przygodach wiedźmina, Geralda z Rivii. Wszystkie teksty, których akcja toczy się w uniwersum wiedźmina, opiewają na dwa zbiory opowiadań, „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”, oraz pięciotomową serię powieści. Niedawno w ręce czytelników została również oddana kolejna książka o przygodach wiedźmina, pod tytułem „Sezon burz. Wiedźmin”, jednak fabuła tej ostatniej książki nie jest związana z poprzednimi.

Andrzej Sapkowski jest pisarzem docenionym w Polsce i poza nią. Jego Książki doczekały się przekładów na około dwadzieścia języków. W 2012 roku został odznaczony srebrnym medalem Gloria Artis, przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego. Inna książka Sapkowskiego, „Narrenturm” (pierwszy tom cyklu husyckiego) była nominowana do Nagrody Literackiej Nike w 2003 roku.

Seria o przygodach Geralda z Rivii stała się materiałem do powstania serialu telewizyjnego, filmu pełnometrażowego i komiksu. Jednak prawdziwą sławę bohaterom „Wiedźmina” przyniosły dopiero trzy fabularne gry komputerowe, stworzone przez polskie studio CD Projekt RED. Gry „Wiedźmin” (2007), „Wiedźmin 2: Zabójcy królów”(2011) i „Wiedźmin 3: Dziki Gon” (2015) osiągnęły wielkie, międzynarodowy sukces, zwłaszcza ostatnia część, która zachwyciła rozmachem i cały czas zbiera pozytywne recenzje i nominacje do prestiżowych nagród  w dziedzinie gier RPG. Dzięki rozgłosowi, który przyniosła produkcja, słowo „Witcher” zaistniało na całym świecie, a w Stanach Zjednoczonych jest jedną z najpopularniejszych gier.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.