Zapiski na biletach - Michał Olszewski | okładka
W.A.B.

Zapiski na biletach Michał Olszewski

Liczba stron: 320

Wydawnictwo: W.A.B.

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

34,90 zł


Opis

Zapiski na biletach to przewrotny hołd złożony egzotycznej i tajemniczej krainie, dla niepoznaki nazywanej Polską. Przewrotny, bo często pełen bezsilnej wściekłości. Hołd - bo jest to kraj niezwykły, w którym szczury jeżdżą pociągami jak pełnoprawni pasażerowie, a podróż autostradą A4 może zmienić się w głęboko metafizyczne doznanie. Każdy współpasażer czy urzędnik gminny ma swoją historię i zawsze jest to historia godna wysłuchania. Wbrew książkowej geografii kraj Michała Olszewskiego leży gdzieś na styku szczególnie ruchliwych płyt tektonicznych. Niedokończony, popękany, buzuje dziką i niebezpieczną energią. Przeszłość nadal czeka na wyciągnięcie ręki. Przyszłość wykuwa się na placach budów.
Polska z Zapisków... to kraj, który nadal jest wielką niespodzianką. I nic nie wskazuje na to, by przestał nią być.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Polska widziana z okna pociągu

2017-01-27 Jaki jest nasz kraj? Z pewnością na tak ogólnie postawione pytanie pojawi się wiele różnorodnych odpowiedzi, w zależności od tego, jaka będzie wiedza i nastawienie odpowiadającego. Dlatego też możemy to pytanie uściślić i zapytać: jaka wizualnie, estetycznie jest polska? Jak prezentuje się jej krajobraz?

O Naszej

2017-01-09 Michał Olszewski to, wychowany na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarz krakowskiego wydania „Gazety Wyborczej". Jest również kierownikiem działu reportażu „Tygodnika Powszechnego", sam jest zresztą autorem wielu nagrodzonych reportaży (np. „Przez dotyk"). Oprócz tego publikuje opowiadania, szkice, recenzje.

Obraz zwykłej, codziennej Polski. Zatrzymaj się i patrz

2016-12-19 Michał Olszewski to polski pisarz i dziennikarz. Pracował w „Gazecie Wyborczej", a potem dołączył do zespołu „Tygodnika Powszechnego". Napisał kilka reportaży oraz dzieł prozaicznych, takich jak powieści i opowiadania. Wśród jego dzieł znajdują się tytuły takie jak: „Chwalcie łąki umajone", „Do Amsterdamu", „Low-tech", „Najlepsze buty na świecie", „Trzech kumpli" oraz „Zapiski na biletach". Poza tym pisarz jest również współautorem książek takich, jak „Ełk. Spacerownik po niezwykłym mieście" (wraz z Rafałem Żytynieckim) oraz „Eco-book o eko-Bogu" (wraz z Stanisławem Jaromim).

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.