Zapiski na biletach - Michał Olszewski | okładka
Czarne

Zapiski na biletach Michał Olszewski

Oprawa twarda

Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2017-05-10

ISBN: 978-83-804-9400-8

Liczba stron: 304

Wydawnictwo: Czarne

Format: 125×205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Rok wydania: 2016

39,90 zł 24,99 zł


Opis

Lektura obowiązkowa dla piewców metafizyki codzienności.

Polska oglądana z wytartych siedzeń dalekobieżnych pociągów i lokalnych pekaesów. Z okien przydrożnych barów z ceratą w kratkę, gdzie herbatę podaje się w szklankach. Polska zjechana wzdłuż i wszerz, a zawsze w poprzek. Z dala od autostrad, billboardów i tablic o dofinansowaniach unijnych. Opisana bez epatowania biedą i bez zachwytu nad transformacją. Lektura obowiązkowa dla piewców metafizyki codzienności.

"To drugie wydanie Zapisków na biletach, uzupełnione o nowe i chyba zasadniczo odmienne w tonie teksty. Mimo to, zestawiam je w jedno. Choć na dworcu w Katowicach żaden rezerwista nie robi już pompek, a część opisanych miejsc nie istnieje, zasada, jaka konstruowała pierwsze wydanie, pozostała niezmienna: na imię jej fascynacja. Nawet jeśli bywa to fascynacja przez łzy."

Autor„Zapiski na biletach” to świetny literacki obraz Polski absolutnie zwyczajnej, a jednocześnie takiej, którą mało kto dostrzega, a z pewnością mało kto się nią zachwyca. To reportaż z wyprawy do miejsc, które zawsze leżą nie po drodze.

Maciej Robert
Bestsellery znak.com.pl

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wsiąść do pociągu byle jakiego

2016-12-19 Jednym z otwartych pytań współczesnej polskiej sceny krytyki literackiej, jest zapytanie, o stan reportażu w Polsce. Głosy, jak w prawie każdym sporze, są podzielone. Jedno jest pewne: reportaże się ukazują, sprzedają, zyskują grona wielbicieli.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.