Zatracenie - Osamu Dazai | okładka
Czytelnik

Zatracenie Osamu Dazai

Oprawa miękka
ISBN: 978-83-070-3435-5
EAN: 9788307034355
Liczba stron: 132
Format: 19.4x12.1
Cena katalogowa: 29,40 zł
Tłumaczenie: Henryk Lipszyc

29,40 zł 19,10 zł

Produkt niedostępny

Opis

„Utraciłem prawo do nazywania się człowiekiem. Definitywnie przestałem już nim być”

Powieść "Zatracenie" to ostatni ukończony utwór Dazaia- jednego z najbardziej cenionych, a także najpoczytniejszych pisarzy japońskich, ukazała się w roku samobójczej śmierci pisarza. To osnuta na wątkach autobiograficznych i spisana w pierwszej osobie pełna dramatyzmu opowieść o człowieku, który choć wszechstronnie utalentowany, nie może odnaleźć się w świecie i wpadając w spiralę zgubnych życiowych wyborów, zmierza ku nieuchronnej samozagładzie.

„Zatracenie można czytać jako przejmującą spowiedź bohatera – jak nietrudno się domyślić, alter ego autora – jako jego pożegnanie z życiem. Doświadczenie, które stało się jego udziałem, i dokonane życiowe rozliczenie doprowadzają go do ostatecznej konkluzji, że – jak wyznaje – «utracił prawo do nazywania się człowiekiem»… Ale można też traktować tę książkę jako próbę przedstawienia stanu umysłu, kondycji moralnej i dylematów japońskiej inteligencji i przedstawicieli wyższych warstw społecznych, w tym potomków upadającego ziemiaństwa, w dramatycznych latach poprzedzających wkroczenie Japonii na drogę militaryzmu, podczas wojny, a także w pierwszych latach powojennych”.

W wielu krajach popularnością cieszą się japońskie adaptacje filmowe tej powieści – zarówno w wersji fabularnej, jak i animowanej – oraz tworzone na jej podstawie komiksy manga.

Facebook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Zatracenie

2019-07-23
Książa pokazuje upadek młodego mężczyzny w powojennej Japonii, który nie udźwignął brzemienia życia na tym świecie. Podobnie jak autor, który z resztą umieścił w książce kilka wątków z własnej biografii. Dramatyczne..

Ból egzystencji

2019-07-23
Pochodzący z bardzo szanowanego i zamożnego domu, młody mężczyzna zamiast korzystać z szansy jaką daje mu los, wybiera ścieżkę autodestrukcji. Wybiera? Łatwo osądzać, a tak naprawdę skąd możemy wiedzieć co kieruje drugim człowiekiem. Bardzo smutna opowieść, niezwykle dobijająca, ale uważam, że takie pozycje również warto czytać, skłania do refleksji.

The worst life

2019-07-23
Bardzo szkoda mi tego Japoński pisarza był bardzo wrażliwym człowiekiem, tworzył wspaniałe rzeczy, interesuje się kultura Japonii, zatem z literatura tego Pana zapoznałam się na wylot. Każde słowo, jakie przelewał na papier odzwierciedlało to jak cierpiał i jaki ból zadawała mu egzystencja.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.