Zbrodnia. Twarzą w twarz ze współczesnym niewolnictwem - E. Benjamin Skinner   | okładka
Znak

Zbrodnia. Twarzą w twarz ze współczesnym niewolnictwem E. Benjamin Skinner

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2010-03-08

ISBN: 978-83-240-1332-6
EAN: 9788324013326
Opracowanie graficzne: Michał Pawłowski
Tytuł oryginalny: A Crime So Monstrous. Face-To-Face with Modern-Day Slavery
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Znak
Format: 144x205
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Jacek Konieczny

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

Czy wiesz, że na początku XXI wieku bez trudu można kupić człowieka za 50 dolarów?

Książka Benjamina Skinnera to poruszająca i znakomicie udokumentowana opowieść o współczesnym niewolnictwie i handlu ludźmi, który kwitnie na wszystkich kontynentach.

Haiti, Sudan, Rumunia, Turcja, Indie, Holandia i Standy Zjednoczone to miejsca, gdzie autor stanął twarzą w twarz z jednym z najbardziej przerażających i lekceważonych problemów współczesnego świata, w którym żyje więcej niewolników niż w czasach, gdy niewolnictwo było usankcjonowane. Skinner jest nie tylko świadkiem tragedii niewolników, ale poznaje również z bliska ich oprawców. Błyskotliwie opisuje też złożony stosunek do problemu niewolnictwa reprezentowany przez waszyngtońskich polityków.

Ta fascynująca i odkrywająca przed nami nieznane fakty książka wywołała poruszenie i gorące reakcje na całym świecie. Pochwalnym recenzjom - opublikowanym na łamach m.in. „The New York Times”, „The Washington Times”, „International Herald Tribune” czy „Gazety Wyborczej” - towarzyszyły entuzjastyczne opinie osób takich jak Bill Clinton czy Elie Wiesel. 

Z Przedmowy Richarda Holbrooke'a

„Ben Skinner zabiera czytelników do jednego z najpotworniejszych piekieł na ziemi. [...] Skinner był pierwszym autorem, który uczestniczył w transakcjach sprzedaży ludzi na czterech kontynentach, a teraz obnaża mechanizmy rządzące tą branżą. W Port-au-Prince handlarz ludźmi oferuje mu dziesięcioletnią dziewczynkę za 50 dolarów. W Bukareszcie alfons proponuje wymianę kobiety za używany samochód”.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.