Zimowa opowieść - Mark Helprin | okładka
Otwarte

Zimowa opowieść Mark Helprin

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2014-02-17

ISBN: 978-83-7515-284-5
EAN: 9788375152845
Opracowanie graficzne: Aleksandra Szmak
Tytuł oryginalny: Winter’s Tale
Liczba stron: 696
Wydawnictwo: Otwarte
Format: 136 x 205
Cena katalogowa: 49,90 zł
Tłumaczenie: Maciej Płaza, Joanna Dziubińska

49,90 zł 33,93 zł

Produkt niedostępny

Opis

Jedna z najwspanialszych opowieści w literaturze amerykańskiej

Ujmująco piękne i mądre arcydzieło Marka Helprina przenosi nas do Nowego Jorku z początku dwudziestego wieku, targanego arktycznymi wiatrami i rozświetlonego bielą niespotykanie obfitego śniegu. Dzięki płomiennej wyobraźni autora to miasto żyje i ma duszę.

Pewnej mroźnej nocy młody Peter Lake próbuje okraść rezydencję na Manhattanie. Niespodziewanie zastaje w domu córkę właścicieli, umierającą na gruźlicę Beverly Penn. Tak zaczyna się miłość, która odmieni jego los.

Potężne, niepojęte uczucie zaskakuje Petera, daje mu siłę i każe podjąć próbę zatrzymania czasu i przywrócenia przeszłości. Historia jego zmagań to jedna z najwspanialszych opowieści w literaturze amerykańskiej.Szukasz pomysłu na prezent? Zobacz nasze nasze literackie gadżety:

Dorota Wellman

Przeczytałam i zgłupiałam. Co to jest? Baśń, fantasy, romans?
Cudowne pomieszanie z poplątaniem, wciągający literacki labirynt.
Czytając, byłam zagubiona i zachwycona jednocześnie.

„Newsday”

Ta powieść wykracza poza granice współczesnej literatury, jest jak romans utalentowanego pisarza z językiem.

Spot promujący

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Miriady gwiazd

2016-04-04
Powieść Marka Helprina to przede wszystkim opowieść o Nowym Yorku w całej krasie XX wieku. Jest to również pełna uroku i wdzięku historia ludzi, którzy są żywi jak miasto stanowiące punkt wspólny przedstawionych przed autora postaci.
Mark Helprin zaskakuje elegancją i wyobraźnią. Jego opisy są długie (tj. wymagające uwagi) ale warte. Nie zwracajcie uwagi na tych wszystkich, którzy mówią, że to trudna książka! Jest wymagająca - dla wymagających: otuchy, ciepła, śniegu i miłego wieczoru spędzonego z książką. Chociaż dla skupienia proponuję "siłę nieczystą" z innej powieści autora - kawę, zamiast wieczornego kakao.
Powieść zawiera: zakrzywione przestawienie uczciwych bandytów, latającego konia, pamiątkową tacę wartą więcej niż miliardowy majątek, śnieg i miriady gwiazd na niebie, dzieci pojone rumem a również: odurzające ciepło, spokój, miłość i wiarę.
Przed przeczytaniem skonsultuj się z własnym sercem gdyż taki ładunek emocjonalny może zaszkodzić twojemu życiu lub zdrowiu.

PS: Tą podróż do 'Wielkiego Jabłka' uznaję za udaną! :)

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.