Miesięcznik Znak, numer 679 (grudzień 2011) -  | okładka
Miesięcznik Znak

Miesięcznik Znak, numer 679 (grudzień 2011)

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 0044-488X
EAN: 977004448811912
Opracowanie graficzne: Marek K. Zalejski
Wydawnictwo: Miesięcznik Znak
Format: 180x252 cm
Cena katalogowa: 19,90 zł

19,90 zł

Produkt niedostępny

Opis

Nie ma sensu zastanawiać się, czy emocje w polityce są obecne - mówi Marcin Król. Jak ważną pełnią rolę? Które z nich mają na nas największy wpływ? Frank Furedi i Łukasz Paw zgodnie wskazują na lęk jako na emocję, która najsilniej kształtuje postawę obywateli w XXI wieku. Z kolei Franciszek Czech udowadnia, że teorie spiskowe są nie tylko objawem paranoi, ale często stanowią także wygodne narzędzie do opisania skomplikowanego świata, a w polityce stają się skuteczną, choć niebezpieczną bronią.

W „Debatach” wracamy do pytań o polskość głosami Jana Prokopa i Dobrosława Kota. O stosunku Miłosza do Polski pisze także Stanisław Obirek. Rafał Prostak, analizując społeczeństwo amerykańskie, zarysowuje możliwości i ograniczenia religii obywatelskiej.

W dalszej części numeru publikujemy ważne głosy w dyskusji wokół teologii queer i miejsca mniejszości seksualnych w Kościele oraz poruszamy kwestię głodu we współczesnym świecie. Na koniec zaś przemierzamy granice literatury i życia w świecie non-fiction: Małgorzata Szejnert opowiada o pracy reportera, a Anna Nasiłowska o tym, czego nauczyła ją Hanna Krall.
Zachęcamy do lektury!       

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.