Miesięcznik Znak, numer 682 (marzec 2012) -  | okładka
Miesięcznik Znak

Miesięcznik Znak, numer 682 (marzec 2012)

Oprawa miękka
ISBN: 0044-488X
EAN: 977004448812603
Liczba stron: 128
Wydawnictwo: Miesięcznik Znak
Cena katalogowa: 19,90 zł

19,90 zł

Produkt niedostępny

Opis

O przyszłości mediów debatują: Zygmunt Bauman, Wiesław Godziec, Marcin Król, Nic Newman, Aleksander Smolar, Andrzej Stankiewicz.

Czym jest edukacja seksualna? Czym różni się od wychowania do życia w rodzinie? Co przemawia za wprowadzeniem jej obowiązkowo do szkół? Jakie rodzi obawy? Na pytania o edukację seksualną w szkołach odpowiadamy w marcowym „Temacie Miesiąca”.  

Wiarygodność informacji, presja czasu, ilość produkowanych treści, wykorzystanie potencjału dziennikarstwa oddolnego, nowe relacje miedzy mediami a władzą oraz sposoby ich finansowania to najbardziej aktualne problemy i wyzwania współczesnego dziennikarstwa. O przyszłości mediów debatują: Zygmunt Bauman, Wiesław Godziec, Marcin Król, Nic Newman, Aleksander Smolar, Andrzej Stankiewicz. „Nauka jest zaczarowana przez płytkość i zniekształcenie codziennych ujęć - mówi ks. Michał Heller - Nie dotyczy to tylko ludzi niewykształconych. Nauka ma wielki autorytet, ale jest też wielką nieznajomą. Bardzo niewiele osób w społeczeństwie wie, czym ona tak naprawdę jest”. O zaczarowaniu świata przez nauki piszemy w „Ideach”. Na zakończenie numeru wspomnienie o Václavie Havlu, podsumowanie ubiegłorocznego Kongresu Tischnerowskiego, „Kilka uwag o współczesnym reportażu”. A także recenzje m.in. ksiązki Andrzeja Romanowskiego Wielkość i upadek „Tygodnika Powszechnego” oraz Jacques Le Goff Średniowiecze i pieniądze.        

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.