Ostryga i łaska. Rzecz o Hannie Malewskiej - okładka


Anna Głąb

Ostryga i łaska. Rzecz o Hannie Malewskiej

Oprawa miękka
Liczba stron: 360
Wydawnictwo: Znak
39,90 27,93

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Trudno uwierzyć, że takiej książki dotychczas nie było

Hanna Malewska, jedna z najlepszych i najbardziej cenionych polskich pisarek chrześcijańskich i historycznych, wieloletnia redaktor naczelna miesięcznika „Znak” doczekała się wreszcie biografii. Autorka, Anna Głąb, z iście benedyktyńską dokładnością odtworzyła dzieciństwo Malewskiej i jej drzewo genealogiczne, młodość i studia historyczne oraz pracę w „Znaku”. Dotarła do korespondencji Malewskiej oraz rozmawiała z wieloma ludźmi, którzy ją znali lub z nią pracowali, dzięki czemu postać jej bohaterki została wzbogacona o nowe, nieznane wcześniej rysy. Poznajemy przyjaźnie Malewskiej i jej rozterki duchowe, jej przyjaciół i nieznany szerzej epizod pracy w konspiracji podczas wojny.

Anna Głąb opisuje kulisy powstania każdej z jej książek, cytuje ich fragmenty oraz liczne artykuły i felietony, ukazując Malewską także przez pryzmat jej twórczości, dziś nieco zapomnianej.

Materiały o książce


Z Anną Głąb o książce rozmawia Krzysztof Hudzik z radia Er

Recenzje

Fascynujący życiorys Hanny Malewskiej

114 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 52 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Do księgarń trafił tom "Ostryga i łaska", pierwsza nad Wisłą książkowa biografia Hanny Malewskiej (1911-1983), jednej z najbardziej tajemniczych polskich pisarek i dziennikarek.
Fascynującego śledztwa w sprawie jej życiowych i literackich perypetii podjęła się Anna Głąb, filozofka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...