Biała jak mleko, czerwona jak krew - Alessandro  D'Avenia  | okładka
Znak literanova

Biała jak mleko, czerwona jak krew Alessandro D'Avenia

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2011-09-27

ISBN: 978-83-240-1653-2
EAN: 9788324016532
Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska
Tytuł oryginalny: Bianca come il latte, rossa come il sangue
Liczba stron: 312
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: A5
Cena katalogowa: 31,90 zł
Tłumaczenie: Alina Pawłowska

31,90 zł 21,69 zł

Produkt niedostępny

Opis

Współczesne "Love Story". Historia pierwszej miłości

Ale miłość to coś innego. Miłość nie daje spokoju. Miłość jest bezsenna. Miłość obdarza siłą. Miłość jest szybka. Miłość jest jutrem. Miłość to tsunami. Miłość jest czerwona jak krew.

Leo jest młody, odważny, trochę bezczelny. I co ważne: świeżo zakochany, tą pierwszą, romantyczną, czerwoną jak krew miłością. Czerwień to zresztą jego ulubiony kolor, w przeciwieństwie do bieli, która kojarzy mu się ze smutkiem, pustką, samotnością. Leo postrzega świat poprzez kolory, także emocje i ludzi utożsamia z konkretnymi barwami.Czerwień to huragan, marzenia, pasja i... Beatrice - śliczna, ognistoruda dziewczyna, w której Leo potajemnie się kocha. Przyjaźń natomiast jest błękitna. Jak niebo, jak woda i ... jak Silvia, najbliższa, najlepiej znana, rozumiejąca wszystko bez słów. Barwy się przenikają, łączą, powodują lekki zawrót głowy... A Leo zrobi wszystko, żeby zrozumieć, czym jest prawdziwa miłość.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Nie wyrzekaj się swoich marzeń

2015-03-09
Leonard, dla przyjaciół Leo, ma szesnaście lat, chodzi do szkoły, gra na gitarze, jest kapitanem drużyny futbolowej i uwielbia jazdę na swoim skuterze z popsutymi hamulcami. To przeciętny nastolatek zbuntowany wobec świata dorosłych, nie widzący większego sensu w szkolnej rutynie i szukający, trochę podświadomie, swojego miejsca na ziemi.

Banalnie niebanalna

2015-02-20
Miłość nastolatków, choroba i śmierć na końcu. BYŁO. Zapowiada się banalnie, a tu NIESPODZIANKA. Cudowne odzwierciedlanie uczuć kolorami - moje neurony zostały połechtane - bardzo to lubią! Wywołuje nawał emocji i skłania do refleksji. Wchłonęłam, nawet nie wiem kiedy.

O prawdziwej przyjaźni, pierwszej miłości, nastoletnich uczuciach

2012-07-19
Czym są dla nas kolory? Z reguły nie przywiązujemy do nich zbyt wielkiej wagi. Po prostu są i już. Jednak Leo - główny bohater powieści Alessandra D'Avenii wręcz przeciwnie. On przez pryzmat barw postrzega cały świat. Emocje to kolory. Uczucia to kolory. I wreszcie ludzie - to też kolory. Leo to odważny, włoski szesnastolatek z bujnymi włosami przypominającymi grzywę lwa. Jest nieco bezczelny, zbuntowany, nie lubi szkoły, kocha głośną muzykę, piłkę nożną i jazdę na swoim skuterze, który ma popsute hamulce. Jednak czytając „Białą jak mleko..." zauważamy, że Leo to niezwykle wrażliwy i mądry chłopak.

O miłości tętniącej barwami

2012-06-12
Kolory... Otaczają nas każdego dnia. Mamy swój ulubiony kolor, każdy z czymś nam się kojarzy. A czy potrafimy przypisać kolory uczuciom? Czy potrafimy w codziennym życiu zwracać uwagę na barwy? Kolory mają wielkie znaczenie dla Leo, bohatera powieści ,,Biała jak mleko, czerwona jak krew" autorstwa Alessandro D'Avenia.

Ach, znów mieć naście lat...

2012-05-07
Nie powinno się oceniać książki po okładce. Jednak to właśnie olśniewająco śliczna okładka „Białej jak mleko, czerwonej jak krew" skłoniła mnie do sięgnięcia po tę pozycję. Dodatkowy atut to zdjęcie autora na odwrocie. Co też mogło wpaść do tak uroczej cherubinkowatej główki... Ciekawość zwyciężyła.

Bezinteresowna miłość

2012-03-08
Wszyscy postrzegają świat inaczej. Dla niektórych jest on ponury, przygnębiający, każda rzecz wydaje się szara. Nie doceniają ich niepowtarzalności. Dla innych jest pełen kolorów, barw, które odgrywają w ich życiu dużą rolę. Każde uczucie ma swoją barwę. Każda myśl. Każda emocja. Po prostu trudno czasem dopasować tę właściwą. Bo czy miłość zawsze jest czerwona jak krew, a niebo niebieskie?

O potędzie uczucia

2012-02-20
"Biała jak mleko, czerwona jak krew" i ... długo, długo nic. Bo jak tu odnajdywać odpowiednie słowa, kiedy przeczytało się coś tak poruszającego, inspirującego, a jednocześnie uderzająco prawdziwego? Historia szesnastoletniego Leonardo, którą stworzył Alessandro D'Avenia, to opowieść pełna zadziwiającej głębi, która w niezwykły sposób nakłania do przemyśleń. Jest ciekawym połączeniem aspektów życia każdego przeciętnego nastolatka, z jednoczesnym uwzględnieniem jego wnętrza. Bogatego, wrażliwego i (odpowiednio do wieku) poszukującego odpowiedzi na wiele pytań.

Czym jest miłość

2011-11-18
"Miłość nie daje spokoju. Miłość jest bezsenna. Miłość obdarza siłą. Miłość jest szybka. Miłość jest jutrem. Miłość jest czerwona jak krew." Miłość jest chyba najważniejszą rzeczą, który podtrzymuje nasz świat. Sam autor tej powieści chyba taki sądzi. Alessandro D'Avenia jest debiutującym autorem, jednak jego powieść "Biała jak mleko, czerwona jak krew" jest wysokiej klasy mistrzostwem. Jego styl pisania, niesamowite opisy uczuć i poglądów, wciągają czytelnika od pierwszej strony. Wzrok mamy skierowany na książkę, nie zamartwiamy się niczym, chcemy czytać tylko to co stworzył autor.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.