Chuda - Judith Fathallah  | okładka
Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2007-04-13

ISBN: 978-83-240-0813-1
EAN: 9788324008131
Opracowanie graficzne: Sylwia Kowalczyk
Tytuł oryginalny: Monkey taming
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Znak
Format: 125 x 205 mm
Cena katalogowa: 27,00 zł
Tłumaczenie: Magdalena Zielińska

27,00 zł 18,36 zł

Produkt niedostępny

Opis

Wstrząsająca powieść o anoreksji napisana przez nastolatkę. Siłę tej książki stanowi dramatyczne świadectwo autorki, która zachorowała na anoreksję w wieku 13 lat. Jej zmagania z chorobą trwały trzy lata, dziewczyna znalazła się na oddziale psychiatrycznym, przeszła swoje piekło. Przeszła je nie na darmo, udało jej się pokonać chorobę. Dziś, w pełni wyleczona, studiuje literaturę w Cambridge i pracuje nad drugą powieścią. Chuda to lektura, którą można również polecić rodzicom nastolatków - świetnie napisana, mocna i jednocześnie optymistyczna. Z anoreksji można wyjść.

Judith Fathallah ma 19 lat i pochodzi z Cardiff. Jest w połowie Walijką, w połowie Irakijką i całe życie spędziła w Walii. Gdy miała 8 lat, zginął tragicznie jej ojciec, który był irakijskim inżynierem. Dla Judith był to ogromny cios. Gdy miała 13 lat, była dosyć pulchna i w wakacje postanowiła definitywnie się odchudzić. Kilka miesięcy później zdiagnozowano u niej anorexię nervosę i została skierowana na dziecięcy oddział psychiatryczny.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Pokochaj swoje ciało

2011-02-14
"Chuda" to historia, jakich wiele. Ile razy słyszymy o nastolatkach, które zaczynają się odchudzać... Zaczyna się niewinnie. Główna bohaterka, trzynastoletnia Jessica, jedzie z rodziną na wakacje i tam zauważa, że kilka dodatkowych kilogramów zaczęło jej przeszkadzać. Postanowiła zacząć się odchudzać - po prostu mniej je i więcej się rusza. Jednak stopniowo staje się to jej obsesją. Zaczyna być uzależniona od satysfakcji, której dostarcza jej odchudzanie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.