Cięcie. Opowieść o chirurgii - Gabriel  Weston   | okładka
Znak

Cięcie. Opowieść o chirurgii Gabriel Weston

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2010-06-28

ISBN: 978-83-240-1381-4
EAN: 9788324013814
Tytuł oryginalny: Direct Red. A Surgeon's Story
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Znak
Format: 140x205
Cena katalogowa: 32,90 zł
Tłumaczenie: Magdalena Czech

32,90 zł 22,37 zł

Produkt niedostępny

Opis

Co czuje chirurg, gdy wykonuje cięcie, które może zdecydować o ludzkim życiu?
Jakie rozterki przeżywa lekarz, który zakochał się w pacjencie i otrzymuje zaproszenie do (szpitalnego!) łóżka?
Jak się zachować, gdy niekompetencja przełożonego może doprowadzić do śmierci pacjenta?
Ile sił trzeba, aby powiedzieć dwudziestolatkowi, że zostało mu kilka dni życia? W Cięciu brytyjska chirurg Gabriel Weston przedstawia zarówno mrożące krew w żyłach opowieści z sali operacyjnej, jak i codzienne życie lekarza. Podobnie jak Komplikacje Atula Gawande czy serial Chirurdzy książka Weston pozwala spojrzeć na szpital i to, co się w nim dzieje, z perspektywy personelu. Cięcie w szczery sposób opisuje blaski i cienie życia chirurga. Opowiada o dramatycznych operacjach, które przeprowadziła autorka, i o jej drodze do zawodu - od pierwszych wizyt w prosektorium do walki o pozycję, którą kobieta musi stoczyć w zdominowanej przez machos medycznej hierarchii.
„Eleganckie i rewelacyjne spojrzenie w świat chirurgów [...] Nie pamiętam, kiedy czytałam książkę, która tak mocno by mnie pochłonęła” Elizabeth Day, „The Observer”  „Weston przetrwała w męskim świecie sali operacyjnej. I jeszcze napisała o tym książkę!” „The Guardian”
 

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Lekcja medycyny

2013-02-01
Mimo że nie posiadam wiedzy medycznej, książka w przystępny sposób pozwoliła mi poznać jak wygląda praca chirurga. Gabriel Weston opowiada o swoich relacjach z pacjentami. Książkę powinien przeczytać każdy lekarz i nie tylko.

Istota medycyny

2010-07-29
Po lekturze "Cięcia..." zastanawiam się, dla kogo Weston napisała tę książkę. Dla pacjentów, żeby poczuli, że w morzu anonimowych rejestracji zdarza się lekarz myśląco-czujący? Dla kolegów po fachu: ku delikatnej przestrodze, żeby nie skupiali się tak bardzo na zaciskaniu kitli, a pamiętali o istocie medycyny?

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.