Czerwone światło hańby - Graham Masterton | okładka
Albatros

Czerwone światło hańby Graham Masterton

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-7885-359-6
EAN: 9788378853596
Liczba stron: 416
Wydawnictwo: Albatros
Format: 125x195
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk

34,90 zł 24,85 zł

Produkt niedostępny

Opis

W jednym z mieszkań w mieście Cork na zakrwawionym materacu leży martwy krzepki mężczyzna. Jego twarz jest nie do poznania jednak detektyw Katie Maguire dokładnie wie kim on jest. Ofiarą jest Amir Xaaji Maxamed, somalijski alfons, którego od wielu lat bezskutecznie próbuje złapać i zamknąć w więzieniu.

Katie zdaje sobie sprawę, że powinna szukać zabójcy, ale ofiara nie była dobrym człowiekiem. Przemycał młode dziewczęta by po tym sprzedawać je jako prostytutki, a teraz nie żyje. Miasto jest bezpieczniejsze.

Wkrótce kolejny alfons zostaje zamordowany i Katie musi podjąć decyzje.

Czy morderstwa mogą być uzasadnione?

Wywiad z autorem

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

czerwone światło hańby

2019-07-06

To moje pierwsze spotkanie z autorem i jak najbardziej udane. Akcja książki naprawdę wciąga. Jest tak napisana w taki sposób, że nie można się od niej oderwać nawet na chwile. Czytając ma się poczucie realności wydarzeń, to wszystko przecież mogło się wydarzyć.

Polecam jak najbardziej, ja sama już sięgam po kolejną powieść autorstwa Grahama Mastertona.

Polecam

2019-07-06
Kolejna część przygód Katie Maguire, wciągająca już od pierwszej strony. Fabuła jest ciekawa i porusza wiele trudnych tematów oraz pokazuje wewnętrzne dylematy głównej bohaterki. Temat w niej poruszony nie należy do tych przyjemnych, ale nie powinno się na ten temat milczeć. ,,Czerwone światło hańby'' czyta się bardzo szybko, już od pierwszej strony czytelnik zostaje wciągnięty w kryminalną zagadkę. A zakończenie? Zaskakujące.

Światło jak krew czerwone

2016-01-18
Obok książek Grahama Mastertona nie sposób przejść obojętnie. Mocne i wyraziste na długo zostają w pamięci. I choć niektóre z nich okazują się być sztampowe i do bólu przewidywalne, z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu nie sposób się od nich oderwać.

„Czerwone światło hańby”, Graham Masterton

2015-12-16

Graham Masterton jest angielskim pisarzem, który zasłynął głownie w gatunku horrorów. Jest niezwykle płodnym pisarzem (czy to cecha łącząca wszystkich pisarzy powieści grozy? Pomyślcie o Stephenie Kingu). Na jego koncie znajdują się dziesiątki powieści i jeszcze więcej opowiadań. Napisał kilka cykli horrorów, jak „Manitou”, „Wojownicy Nocy”, „Nathan Underhill” czy „Rook” i „Sissy Sawyer”.  Później stał się głównie kojarzony z cyklami thrillerów, do których zalicza się cykl o Katie Maguire oraz nowy cykl, który ma dopiero pierwszą cześć, o Beatrice Scarlet. Poza tym napisał również kilkanaście książek historycznych oraz cykl „Magia seksu”. Poza tym, oczywiście, jest autorem dziesiątek innych, nie połączonych ze sobą historii. Wiele z jego książek zostało docenionych przez krytyków i wiele stało się bestsellerami.

Jedna z jego opowieści „Dziecko ciemności” („The Chosen Child”) rozgrywa się w kanałach ściekowych Warszawy i została doceniona przez „Science Fiction Chronicle” oraz „Publisher’s Weekly”. Poza tworzeniem kolejnych powieści i opowiadań, Graham Masterton jest autorek kilkunastu wierszy. Jakby tego było mało, również regularnie pisze artykuły dla magazynów takich, jak „Cosmopolitan”, „Men’s Health”, „Woman”, „Woman’s Own”, a nawet Polskiej „Nowej Fantastyki”.

„Czerwone światło hańby” to trzeci thriller z cyklu o Katie Maguire. Cała seria liczy obecnie pięć tomów, ale dwa ostatnie „Taken for Dead” i „Blood Sisters” nie doczekały się jeszcze przekładu na język polski.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.