Departament Q. 6 Wisząca dziewczyna - Jussi Adler-Olsen | okładka
Sonia Draga

Departament Q. 6 Wisząca dziewczyna Jussi Adler-Olsen

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-811-0699-3
EAN: 9788381106993
Tytuł oryginalny: Den Granselose
Liczba stron: 496
Format: 143x205mm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Joanna Cymbrykiewicz

39,90 zł 24,28 zł

Produkt niedostępny

Opis

„Jussi Adler-Olsen jest w najwyższej formie”.
Jyllands-Posten

Szef Departamentu Q, Carl Morck budzi się w samym środku zasłużonej drzemki, to telefon od kolegi pracującego na wyspie Bornholm wyrywa go ze snu. Morck nie reaguje co prawda zachwytem na próbę wciśnięcia mu nowej sprawy, ale po kilku godzinach dowiaduje się czegoś, co wyprowadza z równowagi nawet jego krnąbrną asystentkę Rose.

Carl nie ma wyboru, Departament Q, któremu dowodzi musi zmierzyć się ostatecznie z tragiczną i praktycznie nierozwiązywalną sprawą siedemnastoletniej dziewczyny, która odnaleziono wiszącą na drzewie. Tajemnica zaprowadzi ich w sam środek kultu słońca – na daleki Bornholm.

Carl, Rose, Assad i Gordon, nowy członek ekipy będą musieli udaremnić serię kolejnych morderstw i zrobić wszystko, by powstrzymać utalentowanego manipulatora, który nie pozwoli by ktokolwiek i cokolwiek stanęło mu na drodze.

„To nie książka dla ludzi o słabych sercach, a dla czytelników, którzy lubią czarny humor i błyskotliwych bohaterów; pokochacie Departament Q”.
Suspense Magazine

Wywiad z autorem książki

Strona autora w serwisie Facebook

Promocja książki w serwisie Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Super

2019-05-30

"Wisząca dziewczyna" to moje pierwsze spotkanie z autorem i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, tak bardzo, że teraz koniecznie musze sięgnąć po poostałe jego ksiażki z tej serii.

Świetny styl, rewelacyjne wykonanie fantastycznego pomysłu, jestem zachwycona! 

Wisząca dziewczyna

2019-05-30

To co podobałomi się chyba najbardziej to ten unoszacy się w powietrzu i wyczuwalny na każdej węcz stronie klimat skandynawski, do tego opisy różnych rytuałow i kult chociazy słońca, wszystko daje wspaniałą całośc i magiczny klimat.

Każdy rozdział jest pzredstawiony z perspekywy innego bohatera przez co czytelnik może nieco skakać po różncyh wydarzeniach i postaciach, co czasami jest neiwygodne w obiorze, ale zdecydowanie ciekawe. 

Podsumowując, mnie książka bardzo się podobała i zdecydowanie poelcam, wszytskim fanom takich skandynawskich gatunków  klimatów. 

Bardzo pozytywne zaskoczenie

2019-05-30

Musze przyznać, że nie czytałam wczesniej innych ksiażek z tej serii, a jest to już 6 tom w cyklu tego autora, mimo to nie przeszkodziło mi to w zrozumieniu fabuły i nadążaniu za akcją.

Bardzo lubię skandynawskie klimaty w książkach, nieco kryminału, thrilleru i wątków psychologicznych i tu własnie mamy to wszytsko, co jest dla mnie olbrzymim wręcz plusem. Do tego mamy wątki związane bezpśrednio z przeróżnymi rytuałami i tajemnymi "mocami", kultem słońca. Rewelacja, niesamowicie podaobało mi sę zgromadzenie tego wszystkiego w ksiażce i rezultat okazał się być świetny. 

Mogę jedynie gorąco polecić, nawet jeśli ktoś nie czytał poprzednich części to nie przeszkodzi to w zrozumieniu i polubieniu tej książki. 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.