Gry wojenne. Patton, Monty i Rommel - Terry Brighton  | okładka
Znak literanova

Gry wojenne. Patton, Monty i Rommel Terry Brighton

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2011-01-24

ISBN: 978-83-240-1484-2
EAN: 9788324014842
Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz
Tytuł oryginalny: Masters of Battle
Liczba stron: 392
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 158x225
Cena katalogowa: 49,90 zł
Tłumaczenie: Anna Sak

49,90 zł 33,93 zł

Produkt niedostępny

Opis

Starcie trzech największych dowódców II wojny światowej

Przyszłość Europy zależała od wyniku ich gry. Patton, Montgomery i Rommel - tytani wojny pancernej i militarni geniusze. Gdyby postawić ich na jednym ringu, polałaby się krew.

Gry wojenne to książka o zaciekłej rywalizacji trzech wielkich dowódców. Od pancernych rajdów po pustynnym piachu, przez inwazję na zbyt małą dla tej trójki Sycylię aż do kulminacyjnego starcia na plażach Normandii - stawką jest wygranie wojny. Terry Brighton pokazuje, jak historia i losy całych armii zależą od emocji i wielkich ambicji charyzmatycznych dowódców.

Patton o Rommlu: „Obie armie mogłyby się nam przypatrywać. Ja strzelałbym do niego, on do mnie. Gdybym go zabił, zostałbym mistrzem. Ameryka wygrałaby wojnę".

Rommel o Montym: „Montgomery to fachowiec. Nigdy nie popełnił poważnego błędu”.

Monty o Pattonie: „Mam nadzieję, że Patton zamiast się ciągle przechwalać, zacznie działać”.

Patton o Montym: „Mały, zarozumiały Angol (...); w każdej chwili mogę pokonać w walce tego małego pierdołę”.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Starcie gigantów

2011-05-26
Terry Brighton to brytyjski historyk wojskowości, który zaistniał na polskim rynku wydawniczym w 2006 roku książką „Szarża lekkiej brygady". W bieżącym roku do rąk czytelników zainteresowanych historią trafiła jego kolejna praca pt. „Gry wojenne: Patton, Monty i Rommel". Książkę wydała krakowska oficyna „Znak literanova" mająca w planach całą serię poświęconą najważniejszym momentom II wojny światowej i ludziom, którzy je współtworzyli.

Od nich zależały losy II wojny

2011-04-26
Temat drugiej wojny światowej jest brany na warsztat przez wielu autorów. Jednak wielu nie wychodzi poza stereotypy lub powiela to, co zostało już napisane w przeszłości. Biografie ówczesnych dowódców to książki liczone w setkach tytułów. Czy można jeszcze napisać coś, co wcześniej nie byłoby przytoczone? Czego nie pokazano w filmach dokumentalnych bądź na dużym ekranie? Czy można odkryć jakąś "sensację" i zaskoczyć odbiorcę? Okazuje się, że można interesująco przedstawić ludzi, od których zależało losy II wojny światowej i to nie tych zapomnianych, ale tych ciągle pamiętanych.

Oni decydowali o losach wojny

2011-04-12
"Gry wojenne" opowiadają historię trzech nadzwyczajnych osobowości, a zarazem dowódców o kluczowym znaczeniu dla wysiłków wojennych Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemiec. O przebiegu i wyniku wojny decydowały wybuchy pasji w ich wzajemnych relacjach oraz błyskotliwe popisy bitew pancernych.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.