Historia złych uczynków - Katarzyna Zyskowska-Ignaciak | okładka
Znak literanova

Historia złych uczynków Katarzyna Zyskowska

Broszurowa ze skrzydełkami

Pierwsze wydanie: 2018-02-26

ISBN: 978-83-240-3791-9

Liczba stron: 496

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 17,96 zł

Oszczędzasz 21,94 zł
-55 %
Wyślemy w ciągu 24h

Opis

"Ta książka nikogo nie pozostawi obojętnym". Anna Dereszowska

Nina przyjeżdża na studia do Warszawy. Wierzy, że ma szansę na lepsze życie, niż miała jej matka. Sprawy się jednak komplikują, gdy zakochuje się w swoim wykładowcy. Miłosz jest fascynujący i szybko uzależnia od siebie młodą dziewczynę. A potem nagle znika. Nina czuje, że musi go odnaleźć. Trafia na ślad, które prowadzi ją do starego domu w przedwojennym letnisku. Domu, w którym w czasie wojny zdarzyło się coś bardzo złego.

Czy Miłosz i Nina musieli się spotkać?


Niezwykła, piękna i poruszająca opowieść o rodzinie, matkach i córkach, złych i dobrych wyborach, i o tym, że coś, co wydarzyło się bardzo dawno w naszej rodzinie, może mieć ogromny wpływ na nasze życie.

Książka, o której trudno będzie zapomnieć.

Polecane książki z rabatem do 55%

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Świetna książka

2019-01-29 Jestem pod wielkim wrażeniem tej historii. Wielowątkowa, mroczna, zła, ale też pełna miłości. Akcja dzieje się na przestrzeni wielu lat (od lat 30-tych do dwutysięcznych). Świetnie opisane realia życia, emocje, dosłownie oddycha się tą książką. Ja dałam się porwać całkowicie, do tego stopnia, że potrzebowałam dłuższej chwili po odłożeniu książki, aby wrócić do siebie. Szczególnie wstrząsnęły mną czasy wojny.
Trzy historie pozornie ze sobą nie związane, łączą się tak bardzo. Opowieść realna aż do bólu, a jednocześnie z nutą czegoś paranormalnego.
To jedna z najlepszych książek, jakie czytałam

Tego nie można było zatrzymać

2019-01-29 "Historia złych uczynków uczynków"- to zdecydowanie książka, która nie pozwoli o sobie tak szybko zapomnieć. Mnie osobiście ta książka bardzo wciagnęła, nie mogłam doczekać się kolejnych stron i historii w nich zawartych, a tego akurat autorka nam nie zaoszczędziła. Książka opisuje przygodę Niny, która z małej mieściny pod naciskiem mamy wyjeżdza na studia do Warszawy. W spadku po ojcu, którego nigdy nie poznała dostaje skromne mieszkanie na Mokotowie. Dwa malutkie pokoje, kuchnia, i łazienka wymagająca remontu to jej cały dobytek .Początki nie są dla niej łatwe. Skromne, życie nauczyło ją szanować pieniądze, a każdy zakup był bardzo dokladnie przemyślany. Nie mogła pozwolic sobie na fajne ciuchy, komórkę, czy wypad do kina.W Warszawie zaczęła walkę o lepsze jutro. Wstydziła się tego jak żyje, wsród kolegów zachowywała dystans. Była jedyną dziewczyną w grupie samców alfa wydziału elektroniki. Jako rodzynek każdego dnia musiała udawadniać, że poza wyglądem ma też i wiedzę. Jedynym jej celem było zdobycie stypendium, które pozwoliłoby odbić się jej od dna w którym wsytarczająco długo tkwiła. Ciężką pracą zdobywa tytuł inżyniera, stypendium naukowe i porządny grosz za administrowanie siecią kilku warszawskich firm.
W końu czuje, że żyje. Osiąga swoją stabilizację finansową, która pozwala jej spełniać swój najdrobniejszy kaprys.Wiąże się z Piotrkiem kolegą ze studiów,jednak ich uczucie nie rozkwita. Wszystko zmienia się od chwili poznania swojego wykładowcy Miłosza Krajewskiego. Los nie bez powodu stawia ich na swojej drodze. Dlaczego? Musicie dowiedzieć się sami.
Tajemnica związku, która powadzi do pozania mrocznych rodzinnych sekretów niejednej rodziny przenosi nas w świat pełen miłości, trudnych wyborów, złych decyzji, mrocznych sekretów. Jestem przekonana, że w tej książce każdy znajdzie coś dla siebie. Przedstawieni bohaterowie mają pełną gamę zalet jak i wad. Każdy z nich opowiada nam swoją tajemnicę. Autorka w sposób prosty, a zarazem bardzo wymagający dobiera słowa, którymi przenosi nas do świata, w ktorym nic nie zatrzyma spirali zła. Czy historia złych uczynków będzie miała w końcu swój koniec?Polecam wszystykim bez wyjątków.

To jest niezła historia !

2019-01-29 Mam nadzieję, że ta książka zostanie bestsellerem !!! Trzymam za to mocno kciuki !!! To niesamowita powieść - trzyma w napięciu do ostatniej strony. Niby thriller a jest tu wszystko: zbrodnia, ból, miłość, nadzieja i ciągle splatająca się teraźniejszość z przeszłością. Autorka opisuje to wszystko w wspaniały sposób, posiada szczególnie niebywałą zdolność przeplatania teraźniejszości z przeszłością. Po przeczytaniu powieści miałam wrażenie, że była to historia na faktach. Każdy wątek jest ciekawy skrywa mnóstwo tajemnic i niedomówień powiązanych z grzechami przeszłości. Bardzo ciekawym „elementem" powieści jest tajemnicza sowa, która melodyjnie pohukuje i posiada ogromne oczy... Co sowa może mieć wspólnego z Bronkiem, Felą, Basią, Niną i Miłoszem? A co ich łączy? Czy czyny przodków mogą mieć wpływ na kolejne pokolenia?
Historia zaczyna się w teraźniejszości, co ich połączyło? Miłość? Pożądanie? Przeznaczenie? A może zło, które wydarzyło się dużo wcześniej? Książka napisana jest bardzo przystępnie z dużą zawartością bogatego słownictwa. Poznajemy w niej realia życia podczas wojny i lat późniejszych aż do teraźniejszości. Dopiero na końcu wszystko splata się w jedną całość. Nina - jedna z głównych bohaterek, przeprowadza się do Warszawy, by tam studiować i zdobyć szansę na lepsze życie. Jednak pewnego dnia wsiada do samochodu obcego, tajemniczego Miłosza i wtedy wszystko się zmienia...nieodwracalnie. Wtedy też zaczyna się najlepsza akcja powieści - stają się parą i tworzą toksyczny związek, w którym dominuje pożądanie, fascynacja, kontrola i uzależnienie. Co dzieje się dalej...? Miłosz znika bez słowa a Nina zaczyna go szukać. Czy go znajdzie? I kim w końcu jest Felicja z Bronkiem? Sowa i tajemniczy dom? Na te pytania znajdziecie odpowiedź po przeczytaniu książki - naprawdę warto po nią sięgnąć.
To naprawdę genialna powieść !!! Bardzo gorąco polecam :- )

 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.