Kapitał w XXI wieku - Thomas Piketty | okładka
Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze
ISBN: 9788364682-36-0
EAN: 9788364682360
Liczba stron: 750
Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Format: 170x245mm
Cena katalogowa: 79,90 zł
Rok wydania: 2015

79,90 zł 49,86 zł

Oszczędzasz 30,04 zł
-38 %
Zamówienie wyślemy 2021-09-24
Książki od 3,90 zł!
Książki od 3,90 zł!

Opis

Biznesowa Książka Roku 2014 według „Financial Times” i McKinsey.

Najważniejsza i najbardziej poczytna książka ekonomiczna dekady, światowy bestseller, który zmienił sposób, w jaki patrzymy na społeczeństwo, na gospodarkę i na obecne w nich nierówności. Napisany ze swadą, ale i ugruntowany w nowatorskiej analizie danych empirycznych, błyskotliwy i rzetelny zarazem Kapitał w XXI wieku na długie lata wyznaczył nowe szlaki w ekonomii.

Biznesowa Książka Roku 2014 według „Financial Times” i McKinsey.

Numer Jeden na liście bestsellerów „New York Timesa” i przebój sprzedażowy wszechczasów wydawnictwa Harvard University Press.

Bestseller Amazona i „najlepiej sprzedająca się książka w ciągu roku od premiery” w historii tej ogólnoświatowej sieci.

Do stycznia 2015 sprzedano PÓŁTORA MILIONA egzemplarzy książki w językach francuskim, angielskim, niemieckim, chińskim i hiszpańskim.

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Prof. Jerzy Hausner

"Nieznajomość tej pracy intelektualnie dyskwalifikuje."

„Libération”

"Wybuchowa argumentacja."

„Spiegel Online”

"Po raz pierwszy ekonomista daje wyczerpujące dowody na prawdziwość powiedzenia|: „Kto ma, temu będzie dane”."

„Die Welt”

"Dzieło o wielkiej głębii historycznej z jeszcze większym bogactwem w zakresie faktów."

„Süddetsche Zeitung”

"Błyskotliwa opowieść o bogactwie i nędzy."

Thomas Frank, „Salon”

"Kapitał w XXI wieku Thomasa Pikettyego jest takim sukcesem, bo wydaje się napisany właśnie po to, by zburzyć wielkie ekonomiczne szybolety naszych czasów… To magnum opus Pikettyego."

Giles Whittel, „The Times”

"700-stronicowy cios w zadowolone bebechy rozpieszczonej plutokracji. […] Minęło pół wieku od czasu, gdy ostatnim razem historia gospodarcza z takim rozmachem wyrwała się z akademickiej wieży z kości słoniowej."

„The Economist”

"Książka chce zrewolucjonizować sposób, w jaki ludzie myślą o historii gospodarczej na przestrzeni dwóch ostatnich stuleci. I może się jej udać […] Jest to przede wszystkim bardzo szczegółowe spojrzenie na dane z 200 lat dotyczące podziału bogactwa i dochodu w dostatnim świecie […]. Ta masa danych pozwala Pikettyemu opowiedzieć całkiem prostą i przekonującą historię."

„Financial Times”

"Francuski ekonomista Thomas Piketty napisał wyjątkowo ważną książkę. Czytelnicy o otwartych umysłach z pewnością nie będą mogli zignorować zawartych w niej dowodów i argumentów. Jej rozmach przywodzi na myśl dzieła założycieli ekonomii politycznej. […] Piketty nie buduje teorii nieopartych na danych. Książka opiera się na 15-letnim empirycznym programie badawczym, przeprowadzonym z innymi naukowcami. Jego wynikiem jest przekształcenie tego, co wiemy o ewolucji dochodu i bogactwa (które Piketty nazywa kapitałem) w ciągu trzech ostatnich stuleci we wiodących krajach o wysokim dochodzie. To zniewalająca historia ekonomiczna, społeczna i polityczna."

Jacek Żakowski

"Piketty kwestionuje podstawową logikę dominującą dotychczas w ekonomii. Owszem, ukazywały się książki, które stawiały sobie podobne zadanie, ale to musiało dojrzeć. I tak się stało."

„The Guardian”

"Celem tej książki jest dokonanie rewolucji w myśleniu ludzi o historii gospodarczej dwóch ostatnich stuleci."

Paul Krugman, „New York Times”

"Można bez ryzyka przesady powiedzieć, że Kapitał w XXI wieku, magnum opus francuskiego ekonomisty Thomasa Pikettyego, bedzie najważniejszą książką ekonomiczną roku, a może i dekady. Piketty, niewątpliwie wiodący na świecie ekonomista badający dochody i nierówności, dokonał czegoś więcej niż tylko udokumentował wzrastającą koncentrację bogactwa w rękach wąskiej elity. Pokazał też, że wracamy do czasów „kapitalizmu patrymonialnego”, w którym na szczytach gospodarczej hierarchii dominuje nie tyle nawet bogactwo, ile odziedziczone bogactwo, przez co urodzenie znaczy więcej niż wysiłek i talent."

Inni klienci sprawdzali również

59,90 zł

40,73 zł

54,90 zł

37,33 zł

Księża z Katynia - Patryk Pleskot | mała okładka
-32 %

Księża z Katynia

Patryk Pleskot

7.4 / 10 (14 ocen)

44,99 zł

30,59 zł

39,99 zł

26,99 zł

Mam tak samo
 -  Sarah Andersen  | mała okładka
-32 %

Mam tak samo

Sarah Andersen

7.8 / 10 (93 ocen)

19,90 zł

13,53 zł

Bestseller

49,99 zł

33,99 zł

Inne książki z tej kategorii

Pułapka. Dlaczego ekonomiczne myślenie blokuje innowacje i postęp? - Jacek Giedrojć | mała okładka
-32 %

Pułapka

Jacek Giedrojć

6.3 / 10 (4 oceny)

49,90 zł

33,93 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Kapitał XXI wieku”, Thomas Piketty

2015-12-18

„Kapitał XXI wieku” autorstwa francuskiego ekonomisty, Thomasa Piketty, to książka, która błyskawicznie stała się bestsellerem, a jej temat wzbudził dyskusję na całym świecie. W 2014 roku uznana została za Biznesowa Książkę Roku, według brytyjskiego dziennika „Financial Times” (elitarny dziennik, który skupia się na tematyce gospodarczej i finansowej). Przez prawicowe ugrupowania autor został okrzyknięty „Marksem XXI wieku”. Co się trochę zgadza, gdyż tytuł „kapitał” nawiązuje do dzieła Marska, ale na tym podobieństwo się kończy.

Thomasa Piketty od lat zajmuje się badaniem nierówności dochodowych, nierównomiernej dystrybucji dóbr i w konsekwencji, rozwarstwienia społecznego w krajach rozwiniętych. Na kartach książki stwierdził, że spowodowane jest to tym, że dochody z kapitału rosną nieproporcjonalnie do tempa wzrostu gospodarczego. W książce podaje również, jego zdaniem, najlepsze rozwiązanie tego problemu. A to rozwiązanie wzbudziło wiele emocji. Otóż uważa, że powinno się wprowadzić globalny podatek od zysków kapitałowych.  

Thomasa Piketty przekreśla mit amerykańskiej równości szans. Uważa, że dzisiejsze Stany Zjednoczone bardziej przypominają średniowieczną Francje. Ekonomista uważa, że wszyscy najbogatsi (chodzi o bajecznie bogatych milionerów) powinni być obciążeni dwuprocentowym, corocznym podatkiem od ich majątków, obok podatku dochodowego. Według niego, tylko ten radykalny krok może uchronić ludzi przed zmianą kapitalizmu w quasi-feudalizm, gdzie znów to urodzenie będzie decydować o karierze i statusie człowieka.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.