Kobiety, które wstrząsnęły światem mody - Bertrand Meyer-Stabley | okładka
Rebis

Kobiety, które wstrząsnęły światem mody Bertrand Meyer-Stabley

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2014-05-06

ISBN: 978-83-781-8532-1
EAN: 9788378185321
Tytuł oryginalny: 12 couturie res qui ont changé l'Histoire
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Rebis
Format: 150x225mm
Cena katalogowa: 49,90 zł
Tłumaczenie: Monika Szewc-Osiecka, Urszula Basałaj

49,90 zł 33,57 zł

Produkt niedostępny

Opis

Coco Chanel, Vivienne Westwood, Nina Ricci, Elsa Schiaparelli, Sonia Rykiel, Miuccia Prada, Róża Bertin, Jeanne Paquin, Jeanne Lanvin, Madeleine Vionnet, Madame Gres, Carven.
Każda z tych kobiet rzuciła wyzwanie modzie swoich czasów i wytyczyła jej nowe szlaki, tworząc wyjątkowy styl i własną markę.

Niepokorne, nieszablonowe, nieprzeciętne. Silne.

Genialne projektantki, wybitne kreatorki, błyskotliwe stylistki, sprawne menedżerki. Przełamywały tabu i śmiało dyktowały własne pomysły, które szybko stawały się nowym kanonem mody. Ich losy to pasmo szalonych namiętności, osobistych dramatów i zawodowej rywalizacji. Ich kreacje, ale też ich osobowość, niezmiennie inspirują miliony kobiet.

Bertrand Meyer-Stabley, wieloletni dziennikarz „Elle”, zabiera nas w podróż po najsłynniejszych domach kobiecej mody, zapraszając do odwiedzenia kreatorek, które zostawiły trwały ślad w historii stylu.

„Szyk i styl to marzenie każdej kobiety.
Poznajcie historie tych, które potrafiły je kształtować.
Polecam!”
Beata Tyszkiewicz

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Gdyby tylko znalazły się tam zdjęcia... byłoby 10/10

2019-07-10
Wydaje mi się, że gdybym nie była tak biegła w temacie mody jak jestem, użyte w książce specjalistyczne zwroty przysporzyłyby mi trochę kłopotów. Ale tym bardziej książka jest na plus dla takich osób jak ja, które mają już jakieś pojęcie w tym temacie. Nie można odmówić książce tego, że napisana jest rzetelnie i merytorycznie. Autor się spisał, tym bardziej, że udało mu się nie zanudzić czytelnika biografiami. Jedyne, czego mi brakuje w tej książce to fotografie. Aż chciałoby się móc zobaczyć na własne oczy to, o czym pisze Autor. Książka wydana jest w piękny sposób, pod palcami czuć, że papier nie należy do tanich, ale te zdjęcia... No z nimi byłoby idealnie, naprawdę. Reasumując polecam z czystym sumieniem.

Kobiety, które wstrząsnęły światem mody

2019-07-10
Książka to zbiór 12 biografii o kobietach, które zdecydowanie zmieniły postrzeganie ludzi na modę. Autor w bardzo ciekawy sposób dobrał bohaterki do swojej książki. Nie przeczytamy tam nazwisk współczesnych, a raczej te, które rzeczywiście są kreatorkami mody. Zecydowanie polecam na letnie wieczory.

Warta przeczytania :)

2019-07-10
Bertrand Meyer-Stabley pisze książki w bardzo ciekawy sposób. Czytałam już jego historię o królowej Dianie, księżnej Monaco, a także Marilyn Monroe i teraz przyszła na kobiety, które zawojowały świat mody! Dzięki temu, że przeczytałam już kilka książek dotyczących mody znałam część używanych tu słów, lecz muszę ostrzec osoby, które nigdy z modą nie miały styczności - język modowy, a raczej zwroty, które nie zostały przetłumaczone na język polski mogą być niezrozumiałe, ale nie zrażajcie się. Idzie się połapać. :) Książka pokazuje modę od trochę innej strony, która na przykład dla mnie była zupełnie obca. Książka uczy, to trzeba jej przyznać. Jak dla mnie warta przeczytania.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.