Kres i początek - George Weigel  | okładka
Znak

Kres i początek George Weigel

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2012-09-17

ISBN: 978-83-240-1820-8
EAN: 9788324018208
Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski
Tytuł oryginalny: The End and the Beginning
Liczba stron: 592
Wydawnictwo: Znak
Format: B(167x236)
Cena katalogowa: 79,90 zł
Tłumaczenie: Michał Romanek

79,90 zł 54,33 zł

Produkt niedostępny

Opis

Nowa książka autora bestsellerowego "Świadka nadziei"!

Wielkie podsumowanie pontyfikatu Jana Pawła II.  Kiedy ukazał się Świadek nadziei, George Weigel przyrzekł Janowi Pawłowi II, że pewnego dnia dokończy opowieść o jego życiu. Kres i początek jest wypełnieniem tej złożonej Ojcu Świętemu obietnicy. To owoc dziesięcioletniej pracy autora, zamknięcie i uzupełnienie najlepszej biografii papieża.

Korzystając z nieznanych wcześniej dokumentów KGB, Stasi i Służby Bezpieczeństwa, George Weigel rysuje wnikliwy portret człowieka, który pokazał światu moralne bankructwo komunistycznej ideologii. Międzynarodowa perspektywa i unikalna wiedza o kulisach działania światowej dyplomacji pozwoliła autorowi wyczerpująco przedstawić ogromną rolę Jana Pawła II w upadku komunizmu.

Kres i początek to także przejmujący opis ostatnich bardzo trudnych lat pontyfikatu, kiedy Jan Paweł II zmagał się z cierpieniem, postępującą chorobą, krytyką swojego nauczania i głośnymi skandalami w Kościele.

Książka George'a Weigla to dzieło jedyne w swoim rodzaju, przełomowe podsumowanie życia i nauczania polskiego papieża - człowieka, który zmienił losy Kościoła i świata.

John L. Allen jr, autor

”George Weigel dopełnia najlepszą biografię papieża Jana Pawła II niezbędnym drugim tomem. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć tego człowieka i Kościół, któremu przewodził przez ćwierć wieku.”

Carl A. Anderson, Najwyższy Rycerz Zakonu Rycerzy Kolumba, autor

”Ta książka to kamień z Rosetty, jeśli chodzi o życie i spuściznę Jana Pawła II. Tylko George Weigel, ze swoją mistrzowską kombinacją rzadkich okazji z jeszcze rzadszą intuicją i zdolnościami analitycznymi, mógł oddać sprawiedliwość heroicznemu życiu Jana Pawła II, które zmieniło świat. To nie tyle kontynuacja Świadka nadziei, co zwieńczenie - klucz interpretacyjny nie mający sobie równych.”

O biografii Jana Pawła II ”Kres i początek”

Jan Paweł II i Kościół kontra komunizm

Jak zapamiętamy Jana Pawła II

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.