Krocząc w ciemności - Leonie Swann | okładka
Prószyński Media

Krocząc w ciemności Leonie Swann

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-02-25

ISBN: 978-83-8069-252-7
EAN: 9788380692527
Tytuł oryginalny: Dunkelsprung. Vielleicht kein Märchen
Liczba stron: 424
Wydawnictwo: Prószyński Media
Format: 150x211mm
Cena katalogowa: 38,00 zł
Tłumaczenie: Agnieszka Walczy
Rok wydania: 2016

38,00 zł 22,65 zł

Produkt niedostępny

Opis

Najnowsza książka autorki „Sprawiedliwości owiec" i „Triumfu owiec".

Londyńska mgła unosi się, odsłaniając magiczny świat…

Julius Birdwell, mistrz złotniczy, treser pcheł i artysta-włamywacz mimo woli, z całej duszy pragnie móc wreszcie wieść żywot spokojny i nieposzlakowany. Lecz kiedy pewnej nocy jego pchły padają ofiarą nagłego mrozu, a w jego życie wkracza tajemnicza Elizabeth Thorn, wydarzenia nabierają tempa. Pewien magik traci przytomność, starsza dama ucieka kradzioną ciężarówką, detektyw z zaburzeniami koncentracji przygarnia niezwykłe zwierzę domowe, a Julius staje nagle przed koniecznością rozstrzygania kwestii egzystencjalnych. Jak uwalnia się rusałkę? Ile pcheł zmieści się na czubku szpilki? I dlaczego życie mimo wszystko nie jest bajką? Juliusowi nie pozostaje nic innego, jak tylko wychylić się daleko poza horyzonty swojego świata – i zaryzykować skok w nieznane. Rozpoczyna się fantastyczna przygoda…


Autorka ukazuje, jaka magiczna może być rzeczywistość. Po prostu piękne!

„Bild"Diabelnie dobre. Krocząc w ciemności= magia Harry‘ego Pottera + ekscentryczność Alicji w Krainie Czarów + cała masa pcheł.

„Glamour”Podczas czytania czuje się, iż Swann sprawiło ogromną frajdę, że tym razem mogła się tak naprawdę wyszaleć.

„BRIGITTE”Przyjemność lektury jak nie z tego świata – książką „Krocząc w ciemności" Leonie Swann dowodzi po raz kolejny, że jest najbardziej niezwykłą i kreatywną pisarką naszych czasów.

literaturmarkt.infoTa książka jest magiczno-realistyczna, trzymająca w napięciu, mądra i ekscentryczna, napisana melodyjnym językiem.

„BÜCHER”Leonie Swann miesza kryminał, thriller i fantasy w jedną, cudownie odjechaną historię.

„Sächsische Zeitung”Pisząc subtelnym i poetyckim językiem, wplata w tekst drobne mądrości i czule wprowadza czytelników w baśniowy świat, w którym każdy z nas z błogą radością przebywał jako dziecko. Drobiazgowo sportretowane postaci pozwalają mieć nadzieję, że autorka ma jeszcze w zanadrzu kolejne sprawy dla tego niezwykle barwnego zespołu detektywów.

Silke Wronkowski „Phantastik Couch”Fantazyjna, dziwaczna, cudownie zwariowana – tak można by opisać powieść Krocząc w ciemności. Leonie Swann udowadnia kolejny raz, że jest najbardziej niezwykłą i kreatywną pisarką naszych czasów.

Maschseeperlen.deLeonie Swann urodziła się w 1975 roku niedaleko Monachium. Studiowała filozofię, psychologię i literaturę angielską w Monachium i Berlinie. Jej dwie pierwsze powieści „Sprawiedliwość owiec" i „Triumf owiec" od razu okazały się sensacyjnym sukcesem: obie miesiącami utrzymywały się na szczycie list bestsellerów i do tej pory zostały przetłumaczone na 25 języków.

Obecnie Leonie Swann mieszka otoczona bluszczem i glicyniami w Anglii i Berlinie.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Treser pcheł, rusałka i kompilacja wypadków wszelakich, czyli kolejna książka Leonie Swann

2016-02-25
Leonie Swann to jedna z bardziej interesujących pisarek. Jej styl, sposób prowadzenia fabuły, konstrukcja historii i język, są ciekawe i specyficzne, czasem można powiedzieć, że dziwaczne. Sądzę, że można ją zaliczyć do grona tych pisarzy, których nie sposób nie lubić. Jej dwie pierwsze książki, „Sprawiedliwość owiec. Filozoficzna powieść kryminalna" oraz druga część „Triumf owiec. Thriller, a zarazem komedia filozoficzna" zdobyły wielką popularność i zostały przetłumaczona na dwadzieścia pięć języków. Również w Polsce jej książki osiągnęły spory sukces. Były przebojem literackim 2006 roku.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.