Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania - Stephen Hawking | okładka
Zysk i S-ka

Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania Stephen W. Hawking

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2018-11-08

ISBN: 978-83-811-6476-4

Tytuł oryginalny: Brief Answers to The Big Questions

Liczba stron: 264

Format: 140x215mm

Cena katalogowa: 39,00 zł

Tłumaczenie: Marek Krośniak

39,00 zł 27,00 zł

Oszczędzasz 12,00 zł
-31 %
Zamówienie wyślemy 2019-05-27

Opis

Stephen Hawking, światowej sławy kosmolog w swojej książce, wydanej już po jego śmierci, podejmuje próbę odpowiedzi na najistotniejsze pytania i definiuje przyszłość człowieka i jego miejsce we wszechświecie.

W swojej ostatniej książce „Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania” Hawking przedstawia swoje poglądy na najważniejsze zagrożenia przed jakimi stoimy jako ludzkość, próbuje zarysować kształt świata w przyszłości. W książce znaleźć można również przedmowę laureata Oscara – Eddiego Redmayne’a, odtwórcy roli profesora Hawkinga w filmie „Teoria wszystkiego”, posłowie pióra Lucy Hawking, córki autora oraz prywatne zdjęcia i materiały archiwalne.

Stephen Hawking został uznany za jeden z największych i najwybitniejszych umysłów naszych czasów. Heroizm jakim się wykazał w walce ze stwardnieniem zanikowym bocznym, wykrytym, gdy miał zaledwie dwadzieścia jeden lat są źródłem inspiracji dla wszystkich.

Skąd się wzięliśmy? Co nas ostatecznie czeka? Jaki wkład w nasze przetrwanie ma rozwój techniki? Na te i inne pytania odpowiada w swojej książce Stephen Hawking, najsłynniejszy astrofizyk.

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

”Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania” - audiobook

Strona Stephen'a Hawkinga w serwisie Facebook

Strona Stephen'a Hawkinga na Instagramie

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Pozycja obowiązkowa

2019-02-18 Myślę, że książka Hawkinga powinna być omawiana w szkołach jako obowiązkowa i to niekoniecznie na lekcjach fizyki, bo dotyka ona problemów nie tylko naukowych, chociaż przez naukowca wyjaśnianych. To kopalnia wiedzy, ale i inspiracji dla każdego, dosłownie, nie trzeba być naukowcem, mieć wyższego wykształcenia czy być pasjonatem astrofizyki, aby móc przeczytać i zrozumieć tę książkę, jest fantastyczna i godna polecania dla absolutnie każdego.

świetnie napisana

2019-02-18 Książkę dostałam w prezencie i jestem z niej bardzo zadowolona! Astronomia mnie zawsze bardzo nteresowała, ale w szkole na lekcjach fizyki nigdy nie było czasu, aby zgłębić się w te zagadnienia, a sama fizyka była zawsze ciążka do przyswojenia. Jednak pytania takie jak: skąd pochodzimy, czy jest życia poza Ziemią, czy jest Bóg zadawałam sobie jak pewnie większość i dlatego właśnie ta książka jest tak fantastyczna. Stephen Hawking wykorzystał tu swoją wiedzą, pasję i zaangażowanie, aby pomóc nam w odnalezieniu odpowiedzi na te podstawowe pytania. Gorąco polecam!

Polecam

2019-02-18 Bardzo polecam tą książkę, nawet osobom, które nigdy nie przepadały za naukami ścisłymi w szkole. Dzięki Hawkingowi fizyka da się lubić, aż żałuję, że nie miałam takich nauczycieli w szkole. Jest super napisana, w bardzo przystępny sposób, jestem pewna, że każdemu się spodona i wyciągniej z niej coś dla siebie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.