Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania - Stephen Hawking | okładka
Zysk i S-ka

Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania Stephen W. Hawking

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2018-11-08

ISBN: 978-83-811-6476-4
EAN: 9788381164764
Tytuł oryginalny: Brief Answers to The Big Questions
Liczba stron: 264
Format: 140x215mm
Cena katalogowa: 39,00 zł
Tłumaczenie: Marek Krośniak

39,00 zł 28,26 zł

Produkt niedostępny

Opis

Stephen Hawking, światowej sławy kosmolog w swojej książce, wydanej już po jego śmierci, podejmuje próbę odpowiedzi na najistotniejsze pytania i definiuje przyszłość człowieka i jego miejsce we wszechświecie.

W swojej ostatniej książce „Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania” Hawking przedstawia swoje poglądy na najważniejsze zagrożenia przed jakimi stoimy jako ludzkość, próbuje zarysować kształt świata w przyszłości. W książce znaleźć można również przedmowę laureata Oscara – Eddiego Redmayne’a, odtwórcy roli profesora Hawkinga w filmie „Teoria wszystkiego”, posłowie pióra Lucy Hawking, córki autora oraz prywatne zdjęcia i materiały archiwalne.

Stephen Hawking został uznany za jeden z największych i najwybitniejszych umysłów naszych czasów. Heroizm jakim się wykazał w walce ze stwardnieniem zanikowym bocznym, wykrytym, gdy miał zaledwie dwadzieścia jeden lat są źródłem inspiracji dla wszystkich.

Skąd się wzięliśmy? Co nas ostatecznie czeka? Jaki wkład w nasze przetrwanie ma rozwój techniki? Na te i inne pytania odpowiada w swojej książce Stephen Hawking, najsłynniejszy astrofizyk.

”Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania” - audiobook

Strona Stephen'a Hawkinga w serwisie Facebook

Strona Stephen'a Hawkinga na Instagramie

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Pozycja obowiązkowa

2019-02-18
Myślę, że książka Hawkinga powinna być omawiana w szkołach jako obowiązkowa i to niekoniecznie na lekcjach fizyki, bo dotyka ona problemów nie tylko naukowych, chociaż przez naukowca wyjaśnianych. To kopalnia wiedzy, ale i inspiracji dla każdego, dosłownie, nie trzeba być naukowcem, mieć wyższego wykształcenia czy być pasjonatem astrofizyki, aby móc przeczytać i zrozumieć tę książkę, jest fantastyczna i godna polecania dla absolutnie każdego.

świetnie napisana

2019-02-18
Książkę dostałam w prezencie i jestem z niej bardzo zadowolona! Astronomia mnie zawsze bardzo nteresowała, ale w szkole na lekcjach fizyki nigdy nie było czasu, aby zgłębić się w te zagadnienia, a sama fizyka była zawsze ciążka do przyswojenia. Jednak pytania takie jak: skąd pochodzimy, czy jest życia poza Ziemią, czy jest Bóg zadawałam sobie jak pewnie większość i dlatego właśnie ta książka jest tak fantastyczna. Stephen Hawking wykorzystał tu swoją wiedzą, pasję i zaangażowanie, aby pomóc nam w odnalezieniu odpowiedzi na te podstawowe pytania. Gorąco polecam!

Polecam

2019-02-18
Bardzo polecam tą książkę, nawet osobom, które nigdy nie przepadały za naukami ścisłymi w szkole. Dzięki Hawkingowi fizyka da się lubić, aż żałuję, że nie miałam takich nauczycieli w szkole. Jest super napisana, w bardzo przystępny sposób, jestem pewna, że każdemu się spodona i wyciągniej z niej coś dla siebie.

Super!

2019-02-18

Jestem pod wrażeniem, że można w tak przystępny sposób napisać tak świetną książkę, która odpowiada na najwazniejsze pytania w naszym życiu! Wielki szacunek dla Stephena Hawkinga, niesamowita szkoda, że nie ma go już z nami, całe szczęście, zostawił po sobie niesamowity dorobek naukowy, dzięki czemu wszyscy możemy korzystać z jego niezwykłej wiedzy i umiejętności dzielenia się nią!

Polecam gorąco wszystkim!

Świetna książka

2019-02-18

Nigdy nie byłem wielkim fanem fizyki, a astronimia zawsze wydawała mi się fascynująca, ale mimo wszystko skomplikowana i nieoczywista. Książkę "Krótkie odpowedzi na wielkie pytania" dostałem jednak w prezencie i jestem bardzo zadowolony, że trafiła ona w moje ręcę! Jak chyba każdy zastanawiałem się niejednokrotnie nad odpowiedziami na najbardziej podstawowe pytania jakie trapią ludzkość od zarania dziejów, a ta książka pomaga właśnie w poszerzeniu swoich horyzontów i może odrobinę, zbliża nas do prawdy.

Książka jest napisana w bardzo przystępny spsób dla każdego, nawet laik da radę ją przeczytać i zafascynuje się nią.  Czyta się ją bardzo dobrze, można powiedzieć, że wręcz pochłania czytelnika na długie godziny i niesposób się od niej oderwać. Co mogę stwierdzić po lekturze tej książki, to zdecydowanie to, że gdyby Pan Hawking był moim nauczycielem w liceum, polubił bym nauki ścisłe i może nawet pokierował swoją kariera tak, aby rozpocząć studia im poświęcone. 

Bardzo polecam książkę, każdemu, zwłaszcza tym, którzy mieli opory przed fizyką w szkole, jestem pewien, że sposoba się wszystkim, nawet zatwardziałym humanistom bo udziala odpowiedzi na najważaniejsze dla nas wszystkich pytania, poczynając od początków świata, przez istnienie (lub nie) Boga i dochodząc do rozważań na temat przyszłości. 

Fenomenalna!

2019-02-18

Wiadomo, że Stephen Hawking był jednym z najwspanialszych umysłów XX i XXI wieku, jak mało kto zasłużył się dla rozwoju nauki mimo nieuleczalnej choroby. Był wspaniałym populizatorem nauki i umiał opowiadać o zagadnieniach niezwykle trudnych w przystępny sposób, co w połączeniu z poczuciem humoru i dystansem do siebie przysporzyło mu wielu fanów na całym świecie.

"Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania" to niesamowity zbiór dziesięciu kwestii, z pozoru banalnych, na które odpowedzi są niezwykle trudne, a i znalezienie jednej poprawnej, może być niemożliwe, jednak próbę podjął właśnie ten znany astrofizyk. 

Jestem pewna, że każdy z nas choć raz w życiu zastanawiał się nad kwestiami takimi jak: czy istnieje Bóg? Jak wszystko się zaczęło?Czy mamy wpływ na naszą przyszłość? Właśnie na te i inne pytania odpowiedzi udziala nam w książce Stephen Hawking. Nawet nie będąc fizykiem, astronomem czy w ogóle umysłem ścisłym możemy z tej książki wynieść niezwykle dużo i przede wszystkim, zrozumieć wiele, bo Hawking tak właśnie pisał, aby treść była dostępna dla każdego i aby każdy mógł z niej skorzystać. 

Mnie pozostaje tylko polecić tę książkę każdemu, nie tylko fanom fizyki i astronomii. Jestem pewna, że każdy wyciągnie z niej coś dla siebie i nie będzie rozczarowany, a wręcz ustatysfakcjonowany.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.