Latarnik. Lektura z opracowaniem - Henryk Sienkiewicz | okładka
Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-240-5083-3
EAN: 9788324050833
Wydawnictwo: Znak emotikon
Format: 144x205
Cena katalogowa: 6,90 zł

6,90 zł

Produkt niedostępny

Opis

Skawiński jest już starszym mężczyzną. Przez wiele lat tuła się po świecie. Jego marzeniem jest w końcu znaleźć miejsce, w którym znajdzie ostateczną przystań, spokój i odpoczynek po trudach życia. Kiedy dostaje pracę w stojącej na uboczu latarni morskiej, wydaje mu się, że znalazł wreszcie to, czego szukał.
Wymarzoną przystań.
Wielkim zaskoczeniem okazuje się dla niego niespodziewana przesyłka, która zmienia znów całe jego życie. Jednak Skawiński wcale tego nie żałuje...Dla niego jest to czas wspomnień i zadumy. Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego i co było
w paczce, przeczytajcie ten utwór!

Audiobook

Inni klienci sprawdzali również

Malownicze. Wymarzony dom - Magdalena Kordel | mała okładka
-27 %

Malownicze. Wymarzony dom

Magdalena Kordel

7.5 / 10 (1626 ocen)

32,90 zł

23,99 zł

39,90 zł

28,99 zł

Wszelki wypadek - Szymborska Wisława | mała okładka
-27 %

Wszelki wypadek

Wisława Szymborska

8.3 / 10 (98 ocen)

29,99 zł

21,89 zł

39,99 zł

28,99 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Tęsknota za szczęściem

2020-05-12
„Latarnik" trochę stracił, będąc od lat na listach szkolnych lektur. Kto bowiem zachwyci się książką, którą każe przeczytać nauczyciel? Jeśli jednak odrzuci się świadomość tego nakazu, mamy wspaniałe dzieło o tęsknocie. Za czym tęskni Skawiński? Za swoim miejscem na ziemi. W noweli jest to ojczyzna, ale ujmując problem szerzej, może to być po prostu miejsce, w którym doświadczyć da się szczęścia, miłości, poczucia przynależności. Świat jest piękny i ciekawy, można go poznawać, odkrywać. Świat ma wiele wspaniałych zakątków, ale miejsce, w którym poczujemy się jak u siebie, jest tylko jedno.

Patriotyzm ważna rzecz...

2019-04-10
Nowela przepiękna! Jako osoba mieszkająca zagranicą mogę z całą pewnością identyfikować się z bohaterem.

Zakochana w Sienkiewiczu

2019-04-10
Uwielbiam Sienkiewicza chociaż jego książki są dość specyficzne i nie każdemu przypadną do gustu. Latarnik od samego początku skradł moje serce. Nowela może nie jest zbyt obszerna ale pozostawia duże pole do przemyśleń. Uważam, że warto przeczytać chociaż raz. Albo się zakochasz albo znienawidzisz.

Z całego serca polecam!

2019-04-10
Z nowelą Sienkiewicza pierwszy raz zetknęłam się w szkole. Powiem szczerze, że nie polubiliśmy się, przypuszczam, że dlatego, że książka była odgórnie narzucona. Po kilku latach wróciłam do niej jednak znowu. Powiem szczerze, że teraz inaczej na nią patrzę. Więcej rozumiem, jestem w stanie bardziej wczuć się w bohatera. Prawdą jest, że do niektórych książek trzeba dojrzeć aby lepiej odczytać ich znaczenie. W moim przypadku tak właśnie było z „Latarnikiem". Od miłości do nienawiści.
Polecam, ponieważ książka opowiada przepiękną historię o tęsknocie, żalu, ojczyźnie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.