Mały Brat - Cory Doctorow  | okładka
Otwarte

Mały Brat Cory Doctorow

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2011-02-02

ISBN: 978-83-7515-092-6
EAN: 9788375150926
Opracowanie graficzne: Jakub Jabłoński
Liczba stron: 378
Wydawnictwo: Otwarte
Format: 136 x 205 mm
Cena katalogowa: 32,90 zł
Tłumaczenie: Barbara Komorowska

32,90 zł 22,37 zł

Produkt niedostępny

Opis

Zamach bombowy w San Francisco wywraca spokojny świat Marcusa do góry nogami. Aresztowany wraz z grupą przyjaciół przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego trafia do tajnego więzienia. Gdy w końcu zostaje wypuszczony, odkrywa, że teraz żyje w państwie policyjnym, a każdy obywatel traktowany jest jak potencjalny terrorysta. Odtąd pragnie tylko jednego - zniszczyć DBW i odnaleźć zaginionego przyjaciela.Mały Brat to porywająca powieść o walce z opresyjnym systemem w czasach virtual reality, cyberprzestrzeni i gier komputerowych. Wielokrotnie nagradzana (między innymi Nagrodą Campbella dla najlepszej powieści 2009 roku) i okrzyknięta fenomenem w Stanach Zjednoczonych.
Po przeczytaniu tej książki dobrze się zastanowisz, zanim znowu naciśniesz enter. 

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Futurystyczna wizja

2011-03-09
Cory Doctorow w książce Mały Brat potrafił stworzyć futurystyczną wizję, która może zdarzyć się choćby jutro. Już od samego początku zapowiadało się dobrze. Uderzyła mnie okładka książki, którą zaprojektowała stajnia Tomka Bagińskiego.

Walka z systemem

2011-02-02
Nikt nie lubi, gdy w jakikolwiek sposób ogranicza się jego prywatność. Nikt nie lubi, gdy narzucane są mu pewne zasady, gdy się go kontroluje i śledzi, podsłuchuje jego rozmowy, sprawdza, gdzie i z kim się spotkał. A jeśli cała ta kontrola opiera się dodatkowo na systemie kar grożących nam za każde najmniejsze przewinienie, to dostajemy po prostu szału. W szkole Marcusa taka kontrola działa cały czas.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.