Masa o pieniądzach polskiej mafii  - Artur Górski, Jarosław  Sokołowski  | okładka
Prószyński Media

Masa o pieniądzach polskiej mafii Artur Górski, Jarosław Sokołowski "Masa"

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-7961-058-7
EAN: 9788379610587
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Prószyński Media
Format: 14.5x20.5cm
Cena katalogowa: 35,00 zł

35,00 zł 22,17 zł

Oszczędzasz 12,83 zł
-37 %
Zamówienie wyślemy 2020-08-04

 

Uciekające rabaty

 

 

Opis

Na czym zarabiano najwięcej? Jakich interesów dobijano na europejskim rynku? Jakimi pieniędzmi obracała polska mafia?

Niecenzurowana opowieść o bogactwie wielkich mafiozów i o tym, jak rodziła się i wyglądała fortuna polskiej mafii.

Tony kokainy od kolumbijskich karteli płynące do Polski statkami handlowymi. Arcydzieła światowej sztuki w gangsterskich rezydencjach. Szalone moskiewskie bankiety z bossami rosyjskiej mafii, pięknymi kobietami i luksusowymi limuzynami. Wystawne przyjęcia, które nigdy się nie kończyły. I przekupny świat polityki, który od samego początku towarzyszył polskiej mafii.

Grupa pruszkowska zbiła taki majątek, że przeciętnemu zjadaczowi chleba po prostu trudno to sobie wyobrazić. Rzeka pieniędzy płynęła do kieszeni szefów Pruszkowa każdego dnia. To była codzienność Masy, bohatera tej książki, oraz jego kompanów.

Dziś tego świata już nie ma, ale wciąż budzi on wielkie namiętności: jedni go przeklinają, inni żałują, że nie mieli do niego wstępu. Są też tacy, którzy powątpiewają, że kiedykolwiek istniał.

Istniał, zapewniamy, że istniał…

Artur Górski - znany dziennikarz i autor bestsellerowych książek o polskiej mafii.

Jarosław Sokołowski - pseudonim Masa, były przestępca, jeden z najbardziej wpływowych gangsterów tzw. grupy pruszkowskiej; od 2000 r. świadek koronny.

W latach 90. był blisko związany z jednym z pruszkowskich bossów, Andrzejem K. Pershingiem. Skłócony z większością szefów mafii.

Dzięki jego zeznaniom udało się pogrążyć „Pruszków”. Do niedawna felietonista „Focusa Śledczego”.

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Masa o pieniądzach polskiej mafii”, Artur Górski

2015-12-16

„Masa o pieniądzach polskiej mafii” to kolejny z rzędu wywiad Artura Górskiego z Jarosławem Sokołowskim (pseudonim „Masa”).  W kolejnej książce dotyczącej mafii pruszkowskiej, dziennikarz i świadek koronny zajęli się tematem wystawnego życia i finansów, jakimi mogli dysponować poszczególni mafiosi.

Cała seria wywiadów, obecnie opiewa na cztery książki: „Masa o kobietach polskiej mafii” (2014), „Masa o pieniądzach polskiej mafii” (2014), „Masa o bossach polskiej mafii” (2015), „Masa o porachunkach polskiej mafii” (2015). Czytając kolejne książki nie da się nie ulec wrażeniu, że są powtarzalne. Wydaje się, że dziennikarz próbuje „odcinać kupony” od sławy, jaką przyniosła pierwsza książka. 

Mafia pruszkowska wyszła z ukrycia w latach 90. XX wieku, kiedy doszło do strzelaniny w podwarszawskim motelu, gdzie wpadli w zasadzkę policji. Niestety, przestępcy zostali uniewinnieni, ponieważ dowody były niewystarczające dla sądu. W 1995 roku gangsterzy napadli na konwój w Warszawie i ukradli 1,2 miliona złotych. Głównym środkiem utrzymania pruszkowskiej mafii, były haracze, przemyt spirytusu i papierosów, handel kradzionymi samochodami, produkcja amfetaminy i dozorowanie szlaków przemytniczych cięższych narkotyków.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.