Merhaba Reportaże z tomu - Witold Szabłowski | okładka
W.A.B.

Merhaba Reportaże z tomu Witold Szabłowski

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-280-5486-8
EAN: 9788328054868
Liczba stron: 256
Format: 145x205mm
Cena katalogowa: 39,99 zł

39,99 zł 30,10 zł

Produkt niedostępny

Opis

Wielowątkowa opowieść o Turcji rozdartej między Wschodem a Zachodem, islamem a islamofobią, przesiąkniętej konserwatyzmem i ponowoczesnością, tęsknotą za Europą i eurosceptycyzmem.
W każdym z reportaży Szabłowskiego ważą się czyjeś losy, każdy bohater ma okazję przemówić pełnym głosem, opowiedzieć swoją historię, nierzadko zadziwiony własną odwagą, którą wyzwolił w nim polski reporter. Imigranci z Afryki, młode dziewczyny uciekające przed widmem zabójstw honorowych, Ali Agca – to zaledwie ułamek bajecznie kolorowego, choć niekoniecznie bajkowego korowodu, który prowadzi nas w głąb Turcji, do serca narodu, który – zainfekowany europejskością – gubi swój miarowy, tradycyjny rytm.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Świetna książka

2019-01-26
Rewelacyjna książka, którą polecam każdemu. Turcja sama w sobie jest niezwykła, ale Szabłowski wyciska opowieści o niej, jak cytrynę. Pokazuje, jak różnorodny jest ten kraj, jak jednocześnie nowoczesny i zacofany. Znajdziecie tu i trochę historii i bieżących czasów. Przeczytałam z wielką przyjemnością, ale też chwilami ze strachem w oczach. Szok i niedowierzanie. Szczerze mówiąc, doceniłam jeszcze bardziej to, że dane jest mi żyć w naszej kulturze
Anna Wądołowska

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.