Meryl Streep. O sobie - Lawrence Grobel | okładka
Axis Mundi

Meryl Streep. O sobie Lawrence Grobel

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-64980-00-8
EAN: 9788364980008
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Axis Mundi
Cena katalogowa: 29,90 zł

29,90 zł 21,48 zł

Produkt niedostępny

Opis

Marylin Monroe była gwiazdą. Ja jestem po prostu kobietą, która robi filmy bez robienia scen.

Bogato ilustrowana biografia Meryl Streep.

Meryl Streep niechętnie udziela wywiadów. Kiedy już się zdecyduje na wypowiedź, zawsze trafi w punkt. Tak też stało się i w przypadku pierwszej w Polsce, bogato ilustrowanej biografii Meryl Streep, połączonej z rozmową, którą przeprowadził z nią Lawrence Grobel.


Książka pełna jest cytatów i wypowiedzi Meryl Streep. Poprzez słowa tej wybitnej artystki poznajemy jej niezwykłą filozofię życiową, opinię na temat aktorstwa, życia prywatnego i ważnych społecznie problemów.

Książka zawiera dodatkowo szczegółową filmografię i, m.in. zestawienie nagród otrzymanych przez Meryl Streep. Jest to zajmująca lektura dla wielbicieli jej talentu i osobowości.

Lawrence Grobel - mistrz amerykańskiego dziennikarstwa, współpracownik „New York Times”. Autor bestsellerowych książek: „Rozmowy z Capote", „Rozmowy z Brando", „Sztuka Wywiadu".
Grobel słynie z unikalnych wywiadów, przeprowadzonych z największymi gwiazdami, m.in.: Alem Pacino, Angeliną Jolie, Madonną, Luciano Pavarottim, Kim Basinger, Barbarą Streisand, Anthony Hopkinsem, Trumanem Capote, Henry Fondą. Jest laureatem specjalnej nagrody amerykańskiego PEN klubu. Wykłada na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles.Zapraszamy na profil Meryl Streep na Facebooku!

Profil autora książki

Genialna aktorka pokazuje swój nieograniczony warsztat

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Meryl Streep o sobie", Lawrence Grobel

2016-01-04
Książka „Meryl Streep o sobie" była szumnie reklamowana, jako pełna faktów z życia aktorki, jej wypowiedzi, wywiadów, cytatów oraz biografii napisanej przez dziennikarza, Lawrence'a Grobela. Trzeba było przyznać, że wielu fanów wyczekiwało tej książki, ponieważ aktorka nigdy nie była skora do opowiadania o swoim prywatnym życiu. Dla polskich fanów aktorki, było to jeszcze ważniejsze wydarzenie, gdyż na rodzimym ryku do tej pory nie było takiej książki.

Zwykła-niezwykła Streep

2015-12-06

„Marylin Monroe była gwiazdą. Ja jestem kobietą, która robi filmy, bez robienia scen” – tak o sobie samej mówi Meryl Streep. To właśnie poprzez słowa amerykańskiej gwiazdy zebrane w jej biografii poznamy życiową filozofię aktorki, opinię na temat aktorstwa, życia prywatnego i ważnych problemów społecznych.

To pierwsza na polskim rynku biografia tej wybitnej aktorki. Oprócz życiorysu Streep autorstwa Lawrence’a Grobela książka zawiera także zapis rozmowy przeprowadzonej z aktorką oraz zbiór jej przemyśleń na różne tematy.

W czasach, kiedy przemysł filmowy okazuje się łaskawy tylko dla młodych, szczupłych i atrakcyjnych kobiet, 66-letnia Meryl Streep – kwintesencja stylu, talentu, szyku i inteligencji – wciąż zajmuje na producenckich listach aktorek najwyższe miejsca. Gdy jakikolwiek aktor słyszy, że z projektem związana jest Meryl Streep, nie musi już czytać scenariusza, by zgodzić się na udział w filmie. Okazja, by z nią pracować to życiowa szansa, której nie można zmarnować.

Pochodząca z Summit w stanie New Jersey Streep to najbardziej utytułowana i najczęściej nagradzana aktorka w historii kina. Nikt poza nią nie był nominowany do Oscara aż dziewiętnaście razy, nikt nie zdobył aż dwudziestu ośmiu nominacji do Złotych Globów. Nikt nie zyskał takiego szacunku publiczności i swojego środowiska. Żaden aktor nie zagrał tak odmiennych postaci i tak wiele razy nie sięgał ideału.

"Magazyn z książkami" poleca

2015-09-08
Widzowie na całym świecie Meryl Streep podziwiają przez 40 lat. To aktorka, która potrafi wcielić się w każdą postać. W dorobku ma wiele wspaniałych filmowych ról, zdobyła uznanie krytyków. Kwintesencja talentu i mądrości. Jednak aktorka nie jest skora do wywiadów - udziela ich niechętnie. Unika epatowania swoją prywatnością, nie pcha się do plotkarskich magazynów. Z pomocą odkrycia, choć części alkowy Streep przychodzi książka Grobla.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.