Miłość oraz inne dysonanse - Janusz Leon Wiśniewski , Irada Wownenko | okładka
Znak literanova

Miłość oraz inne dysonanse Janusz Leon Wiśniewski , Irada Wownenko

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2012-11-02

ISBN: 978-83-240-2295-3
EAN: 9788324022953
Opracowanie graficzne: Katarzyna Ewa Legendź
Tytuł oryginalny: Ljubow i drugije dissonansy
Liczba stron: 480
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: A5
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Katarzyna Maria Janowska

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

Bestseller w Rosji! Nowa, pełnokrwista powieść Janusza Leona Wiśniewskiego na miarę "Samotności w sieci"

Anna… Pojawiła się tak nagle, przypadkiem. Przypadkiem?! W Moskwie przypadek powinien otrzymać zupełnie inną definicję. Słuchałem Okudżawy i w tle ciągle słyszałem jej mocny, harmonijny głos. Odtwarzałem w pamięci obraz jej warg…

~~~~

Struna – ceniony krytyk muzyczny, Polak z niemieckim paszportem. Rozwiedziony, bez rodziny, bez nadziei. Kiedyś marzył o tym, ze zostanie muzykiem, kochał do szaleństwa, ale ani muzyka ani kobieta nie były mu wierne.
Anna – Rosjanka – żyje z dnia na dzień, w małżeństwie bez miłości. Chciała być aktorką, chciała mieć dzieci. Niestety, żadnego w tych marzeń nie udało jej się zrealizować.
Spotkali się przypadkowo, oboje samotni w Moskwie. Nie spodziewali się, że taka miłość w ogóle się zdarza. Niemożliwa, wbrew rozsądkowi, wbrew zasadom.

~~~~

Miłość oraz inne dysonanse to pełna muzyki i namiętności powieść, pisana z dwóch perspektyw, z dwóch krajów, z dwóch serc.
To opowieści o diametralnie różnych światach, dwóch równoległych losach, które połączył przypadek - w cieniu osobistych dramatów i niełatwych relacji polsko-rosyjskich.

Janusz L. Wiśniewski o swojej książce ”Miłość oraz inne dysonanse”

Janusz L. Wiśniewski czyta fragment swojej książki ”Miłość oraz inne dysonanse”

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Książka z dysonansem

2012-12-18
Czytam, rzec by można, namiętnie książki J. L. Wiśniewskiego. Cenię go szczególnie za jego krótkie formy, trafnie puentowane opowiadania o codziennych problemach opisanych w poruszający sposób. Czytam go zawsze uważnie, mając wrażenie, że każde słowo było wyważone i nieprzypadkowe. Tak, jestem jego fanką, choć przyznaję się, że przez jego powieści przebrnęłam z trudem lub nie przebrnęłam wcale. Chwilę przed premierą „Miłości..." ukazał się zbiór opowiadań „Moja bliskość największa". Znów opowiadania, znów dla mnie i do mnie, i według mnie, trafione. Nie dziwi więc fakt, że pokusiłam się też na „Miłość i inne dysonanse". Miałam ją w rękach już w dniu premiery.

O radości bycia razem

2012-11-29
Miłość oraz inne dysonanse" Janusza Leona Wiśniewskiego i Irady Wownenko kupiłam zachęcona dopiskiem na okładce >Powieść na miarę "Samotności w Sieci"<. To właśnie „Samotność w sieci" która ukazała się w 2001 roku była debiutem J.L. Wiśniewskiego i przyniosła mu sławę nie tylko w Polsce. Pisarz jest autorem wielu książek i jest określany jako „znawca kobiet". Mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem. Natomiast Irada Wownenko jest rosyjską pisarką znaną głównie z powieści dla dzieci. Mieszka i pracuje w Sankt Petersburgu.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.