Mroczne umysły - Alexandra Bracken | okładka
Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2014-03-31

ISBN: 978-83-7515-047-6
EAN: 9788375150476
Liczba stron: 456
Wydawnictwo: Otwarte
Cena katalogowa: 36,90 zł

36,90 zł 24,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Najbardziej niepokojąca książka od czasu „Igrzysk śmierci”!

Mam na imię Ruby. Potrafię wedrzeć się do twojego umysłu, a nawet wymazać wspomnienia. Jako dziecko zostałam wysłana do obozu „rehabilitacyjnego” dla takich jak ja. Zieloni, Niebiescy, Żółci, Pomarańczowi, Czerwoni. Mroczne umysły. Zostałam przydzielona do Zielonych, ale w rzeczywistości jestem ostatnią z Pomarańczowych. Ukrywam to, żeby przetrwać.


Specjalnie dla fanów "Mrocnych umysłów"! Teraz możesz pokazać wszystkim jak bardzo mroczny jest twój umysł!


Y iluzjonista, uczestnik programu

Niepokojąco mroczna! Książka o świecie, w którym, aby przetrwać,
trzeba wiedzieć, jak zafałszować rzeczywistość.

Melissa Marr, autorka bestsellerów „New York Timesa”

Porywająca, wzruszająca lektura, która trzyma w napięciu do ostatniej chwili!

„Kirkus Reviews”

Wciągający i przerażający dystopijny świat. Ruby to nieoczywista bohaterka – silna, a jednocześnie bezbronna – w której czytelnicy się zakochają.

C.J. DAUGHERTY, autorka bestsellerowej sagi „Wybrani”

„Mroczne umysły” wciągną was do swojego niebezpiecznego świata i nie wypuszczą. Nie mogłam się oderwać!

Sprawdź, jak bardzo mroczny jest Twój umysł

Inni klienci sprawdzali również

44,99 zł

30,59 zł

Księżniczka - Steel Danielle | mała okładka
-33 %

Księżniczka

Danielle Steel

6.0 / 10 (30 ocen)

39,99 zł

26,99 zł

44,99 zł

30,59 zł

36,99 zł

24,99 zł

Inne książki z tej kategorii

39,90 zł

26,99 zł

49,90 zł

33,93 zł

39,90 zł

17,96 zł

39,90 zł

26,99 zł

44,99 zł

30,59 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Mroczne umysły

2019-02-04
Książka Alexandry Bracken to prawdziwa powieść pełna nadziei, miłości i prawdziwej przyjaźni, ale także poświęcenia, tragedii i śmierci. Pokazuje walkę ludzi "innych". Ich zmagania z przeciwnościami losu mogą być dla nas dobrą nauką. Ukazuje, że każdy człowiek powinien żyć jak chce, bo każdy jest przecież "inny" i nie ma ludzi idealnych.
Książka ma dużo motywów pojawiających się w innych powieściach (moce, walki głów państw z narodem itp.), ale to co ją odróżnia od innych i to, że każdy po nią sięga to emocje towarzyszące nam podczas czytania tej wspaniałej lektury.
Mogę Wam obiecać na 100%, że ta powieść wciągnie Was do końca, a zakończenie zawiedzie, ale dzięki temu po przeczytaniu pierwszego tomu od razu będziecie mieli chrapkę na drugi.
Jest to książka dla osób, które kochają nie banalne i dobrze napisane powieści. Ale także książki, które skradają serce od początku stron. Alexandra Bracken napisała dobrą lekturę i zdała się na medal.
DALSZA CZĘŚĆ RECENZJI NA BLOGU: http://miedzykropkami.blogspot.com/2017/04/najbardziej-niepokojaca-ksiazka-od.html

Jak mroczny jest Twój umysł?

2014-11-03
Jak rozpoznać, czy twoje dziecko znajduje się w grupie ryzyka?

1. Z dnia na dzień staje się coraz bardziej posępne, wycofane i/lub traci zainteresowanie ulubionymi zajęciami.
2. Zaczyna mieć trudności w koncentracji lub nadmiernie skupia się na poszczególnych czynnościach, przez co traci poczucie czasu i/lub zaniedbuje siebie i innych.
3. Ma halucynacje, nudności, przewlekłe migreny, problemy z pamięcią i/lub zaburzenia przytomności.
4. Twojemu dziecku coraz częściej zdarzają się ataki agresji, gwałtowne zachowanie lub akty samookaleczenia (na jego ciele pojawiają się oparzenia, siniaki i rany cięte niewiadomego pochodzenia).
5. Zachowanie lub umiejętności Twojego dziecka są niezrozumiałe, niebezpieczne i narażają Ciebie oraz innych na fizyczne niebezpieczeństwo.

„Nie bój się. Nie pozwól, by to zauważyli”

2014-08-22
Dziewczynka, która umarła w szkolnej stołówce nie miała żadnych ran, znamion, wysypki, nie była nawet przeziębiona. Nie chorowała. W jednej chwili śmiała się i z obrzydzeniem wskazywała na galaretkę, w której utkwiła mucha, w drugiej padła na ziemie. Martwa. A za nią setki, tysiące innych dzieci, dzień po dniu. Jednak to nie gwałtowna umieralność dzieci między ósmym, a dwunastym rokiem życia jest niepokojąca. To dzieci, które przeżyły sieją strach. Mutanty. Odmieńce. Wybryki natury.

Zmysły

2014-06-16
Ruby jest jeszcze dzieckiem, gdy w Stanach Zjednoczonych wybucha epidemia dziesiątkująca dzieci w wieku szkolnym. Jedna z pierwszych ofiar w szkole Ruby umiera na oczach dziewczynki. W jednej chwili rozwodzi się nad muchą w jej jedzeniu, a w następnej już jej nie ma. Wkrótce świat ogarnia panika. Buduje się ośrodki, do których odsyłane są potencjalnie chore dzieci. Rodzice dopatrują się u swoich pociech, choćby najmniejszych dowodów na to, że coś jest z nimi nie tak. A gdy to widzą - natychmiast reagują i przekazują chorych w ręce Sił Specjalnych Psi. Rehabilitacja - tak rząd nazywa plan naprawy młodzieży wysyłanej do nowo powstałych ośrodków. Jak to wygląda w rzeczywistości wiedzą tylko ci, którzy tam trafili.

A ty jakim jesteś kolorem?

2014-04-07
Ruby w wieku dziesięciu lat trafia do obozu „rehabilitacyjnego" dla dzieci cierpiących na chorobę OMNI. Wkrótce całe młode pokolenie Stanów Zjednoczonych znajdzie się w podobnych miejscach, a rząd próbuje przekonać rodziców, że wysyłając swoje pociechy do obozu, postępują dobrze. Jednak władze ukrywają prawdę przed całym narodem. OMNI nie jest niebezpieczne, a dzieci nie da się wyleczyć z ich nadzwyczajnych zdolności. W obozach zostają podzielone według kolorów przypisanym ich zdolnościom - Zieloni, Niebiescy, Czerwoni, Żółci, Pomarańczowi. Ruby została przydzielona do Zielonych, lecz tak naprawdę jest jedną z Pomarańczowych, których uważa się za niebezpiecznych. Musi ukrywać to, kim jest, aby przeżyć...

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.