Mroczne umysły - Alexandra Bracken | okładka
Otwarte

Mroczne umysły Alexandra Bracken

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2014-03-31

ISBN: 978-83-7515-047-6
EAN: 9788375150476
Liczba stron: 456
Wydawnictwo: Otwarte
Cena katalogowa: 36,90 zł

36,90 zł 24,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Najbardziej niepokojąca książka od czasu „Igrzysk śmierci”!

Mam na imię Ruby. Potrafię wedrzeć się do twojego umysłu, a nawet wymazać wspomnienia. Jako dziecko zostałam wysłana do obozu „rehabilitacyjnego” dla takich jak ja. Zieloni, Niebiescy, Żółci, Pomarańczowi, Czerwoni. Mroczne umysły. Zostałam przydzielona do Zielonych, ale w rzeczywistości jestem ostatnią z Pomarańczowych. Ukrywam to, żeby przetrwać.


Specjalnie dla fanów "Mrocnych umysłów"! Teraz możesz pokazać wszystkim jak bardzo mroczny jest twój umysł!


Y iluzjonista, uczestnik programu

Niepokojąco mroczna! Książka o świecie, w którym, aby przetrwać,
trzeba wiedzieć, jak zafałszować rzeczywistość.

Melissa Marr, autorka bestsellerów „New York Timesa”

Porywająca, wzruszająca lektura, która trzyma w napięciu do ostatniej chwili!

„Kirkus Reviews”

Wciągający i przerażający dystopijny świat. Ruby to nieoczywista bohaterka – silna, a jednocześnie bezbronna – w której czytelnicy się zakochają.

C.J. DAUGHERTY, autorka bestsellerowej sagi „Wybrani”

„Mroczne umysły” wciągną was do swojego niebezpiecznego świata i nie wypuszczą. Nie mogłam się oderwać!

Sprawdź, jak bardzo mroczny jest Twój umysł

Mroczne umysły

2019-02-04
Książka Alexandry Bracken to prawdziwa powieść pełna nadziei, miłości i prawdziwej przyjaźni, ale także poświęcenia, tragedii i śmierci. Pokazuje walkę ludzi "innych". Ich zmagania z przeciwnościami losu mogą być dla nas dobrą nauką. Ukazuje, że każdy człowiek powinien żyć jak chce, bo każdy jest przecież "inny" i nie ma ludzi idealnych.
Książka ma dużo motywów pojawiających się w innych powieściach (moce, walki głów państw z narodem itp.), ale to co ją odróżnia od innych i to, że każdy po nią sięga to emocje towarzyszące nam podczas czytania tej wspaniałej lektury.
Mogę Wam obiecać na 100%, że ta powieść wciągnie Was do końca, a zakończenie zawiedzie, ale dzięki temu po przeczytaniu pierwszego tomu od razu będziecie mieli chrapkę na drugi.
Jest to książka dla osób, które kochają nie banalne i dobrze napisane powieści. Ale także książki, które skradają serce od początku stron. Alexandra Bracken napisała dobrą lekturę i zdała się na medal.
DALSZA CZĘŚĆ RECENZJI NA BLOGU: http://miedzykropkami.blogspot.com/2017/04/najbardziej-niepokojaca-ksiazka-od.html

Jak mroczny jest Twój umysł?

2014-11-03
Jak rozpoznać, czy twoje dziecko znajduje się w grupie ryzyka?

1. Z dnia na dzień staje się coraz bardziej posępne, wycofane i/lub traci zainteresowanie ulubionymi zajęciami.
2. Zaczyna mieć trudności w koncentracji lub nadmiernie skupia się na poszczególnych czynnościach, przez co traci poczucie czasu i/lub zaniedbuje siebie i innych.
3. Ma halucynacje, nudności, przewlekłe migreny, problemy z pamięcią i/lub zaburzenia przytomności.
4. Twojemu dziecku coraz częściej zdarzają się ataki agresji, gwałtowne zachowanie lub akty samookaleczenia (na jego ciele pojawiają się oparzenia, siniaki i rany cięte niewiadomego pochodzenia).
5. Zachowanie lub umiejętności Twojego dziecka są niezrozumiałe, niebezpieczne i narażają Ciebie oraz innych na fizyczne niebezpieczeństwo.

„Nie bój się. Nie pozwól, by to zauważyli”

2014-08-22
Dziewczynka, która umarła w szkolnej stołówce nie miała żadnych ran, znamion, wysypki, nie była nawet przeziębiona. Nie chorowała. W jednej chwili śmiała się i z obrzydzeniem wskazywała na galaretkę, w której utkwiła mucha, w drugiej padła na ziemie. Martwa. A za nią setki, tysiące innych dzieci, dzień po dniu. Jednak to nie gwałtowna umieralność dzieci między ósmym, a dwunastym rokiem życia jest niepokojąca. To dzieci, które przeżyły sieją strach. Mutanty. Odmieńce. Wybryki natury.

Zmysły

2014-06-16
Ruby jest jeszcze dzieckiem, gdy w Stanach Zjednoczonych wybucha epidemia dziesiątkująca dzieci w wieku szkolnym. Jedna z pierwszych ofiar w szkole Ruby umiera na oczach dziewczynki. W jednej chwili rozwodzi się nad muchą w jej jedzeniu, a w następnej już jej nie ma. Wkrótce świat ogarnia panika. Buduje się ośrodki, do których odsyłane są potencjalnie chore dzieci. Rodzice dopatrują się u swoich pociech, choćby najmniejszych dowodów na to, że coś jest z nimi nie tak. A gdy to widzą - natychmiast reagują i przekazują chorych w ręce Sił Specjalnych Psi. Rehabilitacja - tak rząd nazywa plan naprawy młodzieży wysyłanej do nowo powstałych ośrodków. Jak to wygląda w rzeczywistości wiedzą tylko ci, którzy tam trafili.

A ty jakim jesteś kolorem?

2014-04-07
Ruby w wieku dziesięciu lat trafia do obozu „rehabilitacyjnego" dla dzieci cierpiących na chorobę OMNI. Wkrótce całe młode pokolenie Stanów Zjednoczonych znajdzie się w podobnych miejscach, a rząd próbuje przekonać rodziców, że wysyłając swoje pociechy do obozu, postępują dobrze. Jednak władze ukrywają prawdę przed całym narodem. OMNI nie jest niebezpieczne, a dzieci nie da się wyleczyć z ich nadzwyczajnych zdolności. W obozach zostają podzielone według kolorów przypisanym ich zdolnościom - Zieloni, Niebiescy, Czerwoni, Żółci, Pomarańczowi. Ruby została przydzielona do Zielonych, lecz tak naprawdę jest jedną z Pomarańczowych, których uważa się za niebezpiecznych. Musi ukrywać to, kim jest, aby przeżyć...

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.