Okularnik  - Katarzyna Bonda | okładka
Muza SA

Okularnik Katarzyna Bonda

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-7758-980-9
EAN: 9788377589809
Liczba stron: 848
Wydawnictwo: Muza SA
Format: 13.0x20.5cm
Cena katalogowa: 44,90 zł

44,90 zł 26,71 zł

Oszczędzasz 18,19 zł
-41 %
Zamów teraz, wyślemy w poniedziałek.

 Darmowa dostawa - Marek Krajewski

Opis

Sielskie miasteczko zmienia się w arenę krwawych porachunków

Kontynuacja bestsellerowego „Pochłaniacza”.

Sasza Załuska postanawia wrócić do policji. Najpierw jednak wyjeżdża do Hajnówki na Podlasiu. Chce raz na zawsze uporządkować swoje życie osobiste.

Profilerka uczestniczy w tradycyjnym białoruskim weselu i staje się świadkiem dramatycznych wydarzeń. Uprowadzona panna młoda to kolejna kobieta, związana z lokalnym przedsiębiorcą, która zaginęła bez śladu.

Tymczasem w okolicznych lasach wciąż znajdowane są ludzkie szczątki. W każdej z tych niewyjaśnionych spraw przewija się auto - mercedes okularnik. Na jaw wychodzą także mroczne sekrety mieszkańców miasta silnie związane z przeszłością.

W 1946 roku na terenach Podlasia oddział jednego z „żołnierzy wyklętych” - Romualda Rajsa „Burego” - dokonał pogromu wsi prawosławnych.

Na oczach Saszy sielskie miasteczko zmienia się w arenę krwawych porachunków, podczas których z pełną siłą odżywają polsko-białoruskie antagonizmy.

Katarzyna Bonda (ur. w 1977 r. w Hajnówce) - polska pisarka i dokumentalistka, dziennikarka oraz scenarzystka zajmująca się tematyką kryminalną. Związana z „Super Expressem”, „Newsweekiem”, „Wprostem”, TVP S.A., „Miesięcznikiem Zdrowie”, „Naj”, „Expressem Wieczornym” i „Kurierem Podlaskim”.

W 2007 roku zadebiutowała powieścią kryminalną „Sprawa Niny Frank”. Do polskiej powieści kryminalnej wprowadziła nowy typ detektywa - psychologa policyjnego - Huberta Meyera. Postać ta występuje w jej powieściach od debiutu.

Bonda pisała także dokumenty kryminalne „Polskie morderczynie” (2008) i „Zbrodnia niedoskonała” (2009).

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Zapraszamy na profil autorki na Facebooku!

„Okularnik” rusza w świat!

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Sasza Załuska kolejny raz mierzy się ze zbrodnią

2016-02-08
Polskim czytelnikom, którzy chętnie sięgają po książki kryminalne, raczej nie trzeba przedstawiać Katarzyny Bondy. Pisarka zasłynęła tworząc postać profilera policyjnego, Huberta Meyera. Do tej pory taka specjalizacja nie pojawiała się w polskich kryminałach.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.