Polowanie na Hitlera. Historia zamachów na wodza III Rzeszy - Roger Moorhouse  | okładka
Znak

Polowanie na Hitlera. Historia zamachów na wodza III Rzeszy Roger Moorhouse

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2006-02-01

ISBN: 83-240-0630-3
EAN: 9788324006304
Tytuł oryginalny: Killing Hitler
Liczba stron: 440
Wydawnictwo: Znak
Format: 140 × 205 mm
Cena katalogowa: 39,00 zł
Tłumaczenie: Krzysztof Mościcki

39,00 zł 26,52 zł

Produkt niedostępny

Opis

Hitler jeszcze raz wyszedł cało z opresji. Jeden z konspiratorów zażartował, że musi mieć „diabła stróża” - pisze w książce Polowanie na Hitlera Roger Moorhouse i podąża jego śladami, tropiąc rozmaite wątki zamachów na wodza Trzeciej Rzeszy.
Dramatyczne zwroty wydarzeń, które relacjonuje Moorhouse, i sensacyjny ton narracji sprawiają, że emocje bohaterów udzielają się także nam. Sugestywne charakterystyki zamachowców i zręczne wtopienie historycznych źródeł w tok opowieści zacierają tu granicę między beletrystyką a literaturą faktu. Nowa książka współautora Mikrokosmosu niesie z sobą również trudne pytanie o historyczny sens tyranobójstwa.
Canaris, Stauffenberg czy Niepokólczycki to tylko najbardziej znane postaci z całego kręgu zamachowców próbujących zmienić bieg historii. Pora poznać także tych, którzy swoje dzieło rozpoczęli dużo wcześniej od nich i byli nieraz znacznie bliżej zamierzonego celu.
Kim byli? Jakie kierowały nimi pobudki? Do czego w istocie dążyli? Odpowiedzi na wszystkie te pytania tworzą fascynującą opowieść o ludzkim bohaterstwie i niezwykłej odwadze, ale także o podłości i zdradzie.
Od szaleństwa Bovauda do cynizmu Stalina, od tajemnicy Niepokólczyckiego do nikczemnego bluffu Speera, od amatorskiej bomby Elsera do profesjonalnie przygotowanego zamachu Stauffenberga, oto ścieżki historii, jakimi poprowadzi nas autor.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Scenariuszy było kilka

2008-11-18
Gdy do władzy dochodzą ludzie, którzy nie cieszą się powszechną aprobatą, to prędzej czy później znajdą się tacy, którzy będą starali się zrobić wszystko, by się ich pozbyć. Wódz III Rzeszy Adolf Hitler w niemieckim społeczeństwie cieszył się - wydawać by się mogło - bezgranicznym zaufaniem.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.