Powrót - Izabela Sowa | okładka
Znak literanova

Powrót Izabela Sowa

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2014-08-25

ISBN: 978-83-240-2582-4
EAN: 9788324025824
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 144x205
Cena katalogowa: 34,90 zł

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

Chcesz mieć coś na całe życie – zrób sobie tatuaż, bo z miłością różnie bywa

Dorotka rozczarowała wszystkich – zamiast skończyć ASP, zajęła się robieniem tatuaży, zamiast realizować gotowy scenariusz, zdecydowała się napisać swój własny – wyjechała.
Teraz wraca: do kraju, do rodziców, do siebie.
Nadal robi wszystko po swojemu, zadziwia wyglądem i pomysłami na życie.
Już wie, że wakacje spędzi na RODOS – tylko w jej przypadku to nie słoneczna wyspa, a Rodzinnie Ogródki Działkowe Otoczone Siatką.

Powrót Izabeli Sowy to opowieść o młodej kobiecie, której wydaje się, że dawno opuściła szkołę złudzeń, bo stanęła oko w oko z tym, przed czym ucieka pokolenie trzydziestolatków – z dorosłością. Okazuje się jednak, że życie potrafi zaskoczyć bardziej niż magia krainy Oz.
Czy Dorotka okaże się na tyle silna, by na przekór wszystkim
pozostać na swojej drodze?

Patrycja Pustkowiak, „Lampa”

Izabela Sowa od trzynastu lat konsekwentnie realizuje swój program pisania: to inteligentna literatura środka.

Ewa Tenderenda-Ożóg, „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”

Izabela Sowa zmieniła się bardzo od czasu „owocowej serii” […] dała się poznać jako baczna obserwatorka rzeczywistości.

Joanna Brodzik

Jak to jest nic nie czuć i tworzyć innym na ciele obrazki? Jak to jest być tak wrażliwą, żeby bronić się przed uczuciami? Przeżyj to z Dorotką, rzuconą jak przez huragan prosto w życie.
Polecam.

Marzena Rogalska

Czy odnajdziesz w sobie siłę, żeby na przekór wszystkim iść swoją drogą?
Iza Sowa jak zwykle zachwyca.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Nietypowy zawód, porzucone studia i wyjazd rozczarowały jej rodziców

2014-09-15
Każda książka ma swój czas, nie zawsze zachwyci nas podczas pierwszego przeczytania. Tak jest w moim przypadku z najnowszą powieścią Izabeli Sowy. Nie śledziłam dotąd jej kariery, jedyną znaną mi publikacją był „Azyl". Kolejna książka chyba nieco mnie rozczarowała, nie tego oczekiwałam po opisie na okładce.

Powrót, czyli... jak myślą kobiety!

2014-10-22
„Warto włączyć zielone światło, dla zachęty. Bo faceci to urodzeni kierowcy. Czasem lubią palić gumę lub wyprzedzić na trzeciego, ale raczej nie ryzykują punktami za przejazd na czerwonym. Chyba, że bardzo im się spieszy do domu, wtedy zapominają o mandatach".

Karmiona złudzeniami

2014-10-22
„Ze złudzeniami jest jak z nałogiem - nie da się od nich uwolnić, można je tylko zamienić na inne". Mimo prawdziwości tych słów wciąż karmimy się złudzeniami, nadziejami, wciąż wierzymy, że w innym miejscu i czasie nasze życie byłoby lepsze, a my sami spełnieni i szczęśliwi.

Smak gorzkiego rozczarowania

2014-09-23
Powroty bywają trudne. Zwłaszcza te do ojczystej ziemi, z dalekiego kraju. I nie tylko odległość odgrywa tu rolę. Ważniejsze jest to, co pozostawiliśmy, często uciekając od problemów, wymagań i oczekiwań przyjaciół oraz rodziny. Dorotka też próbowała uciec, teraz wraca. Czeka na nią dorosłość, przed którą ukrywała się na obczyźnie. Życie wiele od niej wymaga, zwłaszcza, że wiele zaryzykowała decydując się na własny, nieco sprzeczny z początkowymi założeniami, scenariusz na pierwsze dorosłe kroki.

 

Lekkie i przyjemne czytadełko do poduszki.

2014-09-23
W nowej powieści Izabeli Sowy poznajemy Dorotkę, 30 letnią singielkę, tatuażystkę z zamiłowania.

Powrócimy...?

2014-09-23
Nie wiem czy to wina książki, czy też moja (że nie miałam nastroju), ale "dość ciężko" czytało mi się tę powieść.

Może stanowić miłą lekturę na jesienne wieczory

2014-09-23
Książka „Powrót" Izabeli Sowy to historia dziewczyny poszukującej swojego miejsca w świecie. Dorotka po zdanej sesji na ASP ucieka od studenckiego życia, sztuki, koleżeństwa za granicę.

Rozczarowanie

2014-09-23
Kiedy spodoba mi się książka jakiegoś autora, chętnie sięgam po kolejne jego dzieła. Niestety, często spotykają mnie z tego powodu rozczarowania. Tak było i w przypadku „Powrotu". Z twórczością Izabeli Sowy zaprzyjaźniłam się lata temu, po przeczytaniu „Serii owocowej" i jeszcze kilku innych pozycji. Chętnie więc sięgnęłam i po „Powrót", żeby stwierdzić, że... to już nie TO. Niby styl podobny, a jakiś przekombinowany.

Wielkie rozczarowanie

2014-09-18
Książka Izabeli Sowy pt "Powrót" była dla mnie tajemnicą, bardzo na nią czekałam po przeczytaniu pierwszego tomu tej autorki.

Powrót w rytmie rockabilly

2014-09-18
Dorotka, bohaterka ostatniej książki Izabeli Sowy, robi tatuaże. Pozornie zajęcie unikatowe, czy jak powiedziałyby znajome naszej bohaterki „niemainstreamowe, hipsterskie, zajefajne". Tak naprawdę jednak to próba spełniania się w zajęciu, które się lubi, czuje, w którym jest się dobrym. Poprzez które można się wyrazić i komunikować.

Dorotka z innego pudełka puzzli

2014-09-18
Książka "Powrót" Izabeli Sowy jest pierwszą przeczytaną przeze mnie książką tej autorki. Lubię czytać książki rodzimych autorów, ponieważ przeżycia bohaterów są mi bliższe i pozwalają na lepsze ich zrozumienie.

Kobieta z głową w chmurach...

2014-09-18
Nie jestem wielką fanką Izabeli Sowy, ale też nie odrzucam jej książek w ciemny kąt. Po wspaniałym "Azylu" czekałam na coś więcej... "Powrót" miał być pozycją o której tak szybko nie będę mogła zapomnieć. Gdy już usiadłam wygodnie z nową książką Sowy w ręku, zaczęłam uważniej przypatrywać się okładce. Nie powaliła mnie na kolana, jednocześnie nie odrzuciła też od lektury. Czy warto było czekać na kolejne dzieło naszej autorki ? Czy według mnie sukces "Azylu" nie był tylko krótkotrwałym elementem w życiu pisarki ? Na te pytania musiałam sobie odpowiedzieć...

W skomplikowanym świecie relacji

2014-09-18
„Powrót" Izabeli Sowy to opowieść o skomplikowanym świecie relacji międzyludzkich oraz o dojrzewaniu do swoich wyborów.

Powrót do kraju, odwrót od obyczajów...

2014-09-18
Czytając książkę Izabeli Sowy uśmiechałem się coraz szerzej zadowolony z rosnącej w mojej głowie wiedzy... Jakiej wiedzy? Wiedzy o tym jak kobiety postrzegają mężczyzn! Jak wszystko analizują, przeinaczają, przeżywają... Nigdy nie wpadłbym na to, że mają tak głębokie przemyślenia dotyczące tego, kto pierwszy powinien wykazać zainteresowanie...

Męczyłam, męczyłam aż zmęczyłam

2014-09-18
Są książki, które czyta się jednym tchem i te które "męczysz", które czytasz po to aby nie zostawić

niedoczytanej z nadzieją, że może coś się jeszcze wydarzy. Niestety "Powrót" można zaliczyć do tego

drugiego grona.

Chaotycznie posklejane pocztówki

2014-09-18
Dorotka to kobieta trzydziestoletnia. Takie co najmniej można odnieść wrażenie, choć jej dokładny wiek nie jest przez autorkę podany. Po sześciu latach tułaczki po Europie, wraca na stare śmieci, do rodzinnego Krakowa i próbuję się tam na nowo zadomowić. Dorotka jest tatuażystką i to bardzo dobrą (i nomen omen modną), jak możemy się domyślać, gdyż wspomina o tym, że w jej pracowni odwiedzali ją „korpo" (pracownicy korporacji) oraz celebryci. Jest też aseksualna, z czego nie do końca wiadomo dlaczego, zrobiono jeden z głównych wątków fabuły i potraktowano dość powierzchownie.

Jak być innym niż inni?

2014-09-15
Czytając książkę Izabeli Sowy uśmiechałem się coraz szerzej zadowolony z rosnącej w mojej głowie wiedzy... Jakiej wiedzy? Wiedzy o tym jak kobiety postrzegają mężczyzn! Jak wszystko analizują, przeinaczają, przeżywają... Nigdy nie wpadłbym na to, że mają tak głębokie przemyślenia dotyczące tego, kto pierwszy powinien wykazać zainteresowanie...

Niedojrzała dorosła

2014-09-15
Życie to nieustanna wędrówka poprzez doświadczenia, niespełnione marzenia, oczekiwania, pragnienia i bolesne zawody. Zatrzymujemy się jedynie na krótką chwilę, by pokontemplować rzeczywistość i wreszcie dojść do wniosku, że nas ona nie satysfakcjonuje, a następnie podejmujemy przerwaną tułaczkę ku przyszłości. Ludzie przychodzą i odchodzą, pojawiają się nowi, by ci starzy mogli wyruszyć w dalszą podróż. Dorosłość staje się uciążliwa, konieczne do ukończenia studia tracą na wartości, a nasze marzenia nie są już tak magiczne jak kilka lat temu.

Powrót?

2014-09-15
Biorąc do ręki „Powrót" Izabeli Sowy miałam (choć mglistą) nadzieję na to, że autorka z biegiem lat rozwija się pisarsko. Już na początku książki zostałam mile zaskoczona, gdyż rzeczywiście styl książki jest bardzo różniący się od jej pierwszej powieści. Lepszy, ciekawszy, świetny w odbiorze. Niestety, został zepsuty fabułą.

Dorotka - kobieta inna niż wszystkie

2014-09-15
„Powrót" Izabeli Sowy to książka idealna na długi deszczowy lub jesienny wieczór. Napisana pełnym humoru, prostym językiem, bardzo szybko się czyta. Oprócz tego zawiera wiele cennych myśli oraz trafnych i bardzo aktualnych komentarzy. Typowa literatura kobieca, napisana bardzo na czasie.

Dorotka jest osobą kontrowersyjną. Pełną pasji i wierzącą w inny świat.

2014-09-15
Książka „Powrót" była moim pierwszym spotkaniem z autorką. Okładka piękna, przykuwająca wzrok. Myślę, że nieświadomie sięgnie po nią dość spora ilość osób.
Główną bohaterką ów książki jest Dorotka, która wykonuje tatuaże. Dorotka jest osobą kontrowersyjną.

Słodka landrynka z papryczkami chili

2014-09-15
Jeśli miałabym opisać "Powrót" Izabeli Sowy jednym zdaniem zdecydowanie byłoby to "Przerost formy nad treścią". Dorotka, jej znajomi i całe otoczenie jest przekombinowane do granic możliwości.ość.

Co może spotkać nas po powrocie?

2014-09-15
Pierwsze strony wywołały na mojej twarzy uśmiech, a główna bohaterka - Dorotka zaciekawiła na tyle, że chciałam bliżej ją poznać.
"Powrót" to powieść o życiu młodej kobiety. A jak to w życiu bywa, znajdziemy w nim i miłość i żal, niewyjaśnione sprawy, obawy. Jest też oczywiście miejsce na odrobinę humoru.

Historia nieco pogubionej dziewczynki

2014-09-15
"Powrót" Izabeli Sowy jawi mi się jako historia nieco pogubionej dziewczynki,takiej właśnie Dorotki,która przez przypadek znalazła się w krainie "Czarnoksiężnika z Oz"...Tyle,że Dorotka jest już raczej Panią Dorotą,wszak zbliża się już do trzydziestki.Obserwujemy ją kiedy,po rzuceniu studiów na Akademii Plastycznej i włóczędze po Europie,wraca do kraju...Czy wraca mądrzejsza,czy zrozumiała kim chce być?

Wyjedź by dojrzeć, później powróć!

2014-09-03
Zawsze się zastanawiałam jak na ludzi działa dojrzewanie... Ten znany każdemu proces prócz dostrzegalnych zmian fizycznych niesie za sobą również liczne zmiany psychiczne. Pod wpływem lat pewne rzeczy się zmieniają - przestajemy mieć siłę na sprzeczki, poznajemy własne pragnienia, mamy wyrobione własne zdanie i tracimy dziecięcą beztroskę.

Pomysł na książkę był ciekawy ale...

2014-09-03
Długo zastanawiałam się jak opisać „Powrót" Izabeli Sowy. Jest to z pewnością książka niebanalna, daleka od stereotypu babskiego czytadła w polskim wydaniu, w którym panny szukają męża, najlepiej między słoikami i pasztetami podsuwanymi im przez ich matki czy też babki o talentach kulinarnych nie mniejszych niż te Magdy Gessler. Ale czy przez to lepsza?

Co za dużo to niezdrowo

2014-09-02
Ciężko jest ocenić tę książkę. Niby ciekawy pomysł, niby oryginalne postaci, niby poprawny język, niby powinno być super, ale jakoś tego nie kupuję.

Kiepska próba ukazania współczesnej mentalności

2014-09-02
Dorotka stara się odnaleźć swoje miejsce w życiu, tylko nie wszystko układa się po jej myśli. Swoją drogą jej myśli błądzą czasem tak dziwnymi torami, że nawet mnie zadziwia! Dorotka jest uosobieniem naszej współczesności, która gdzieś się zagubiła i szuka w przeszłości swojej prawdziwej tożsamości.

"Powrót" Izabela Sowa

2014-09-02
Okres dojrzewania to niewątpliwie najtrudniejszy czas w życiu każdego z nas. Okres, w którym kształtujemy swoją osobowość, popełniamy błędy i usiłujemy je naprawić. Dorotka zaczęła studia na ASP lecz ich nie ukończyła, dlaczego? ponieważ zdała sobie sprawę, że nie tego chce od życia.

"Powrót" - Izabela Sowa

2014-08-29
Życie to szkoła, którą musimy wszyscy przejść bez wyjątku, i która to nigdy nie kończy się egzaminem, po którym moglibyśmy odetchnąć i stwierdzić z ulgą, że wreszcie umiemy mądrze i dobrze żyć. Niemniej wciąż staramy się pojąć i zrozumieć prawidła jakie to kierują naszym życiem, eliminować błędy i pomyłki, podejmować słuszne wybory. Cóż.., nie zawsze nam się to udaje, ale nie pozostaje Nam nic innego jak wciąż próbować i próbować z nadzieją, że tym razem będzie lepiej... Podobne próby i związane z nimi nadzieje wiąże główna bohaterka powieści "Powrót", której to autorką jest Izabela Sowa.

Rozstania i powroty

2014-08-29
Izabela Sowa po raz kolejny zabiera nas w podróż do świata kobiecych uczuć. Nie jest to jednak sytuacja dla tego typu prozy typowa. Główna bohaterka bowiem jest aseksualna - jak tu więc stworzyć historię o wielkich namiętnościach? Autorce udaje się wpleść w losy Doroty rozmaite związki (mniej lub bardziej udane, wszak nie każdemu mężczyźnie chodzi od razu o seks)... nie tylko damsko-męskie, ale też przyjacielskie, rodzinne, etc. Jest to książka nie tylko o miłości, ale o relacjach w ogóle, co zdarza się nie pierwszy raz w dorobku Sowy.

Powroty bywają możliwe

2014-08-29
Książka I. Sowy zachęca do przeczytania już interesującą okładką. Na okładce jest dziewczyna z tatuażem w stylu pin up. W książce poznajemy perypetie kobiety po ASP o imieniu Dorotka, która robi tatuaże. Akcja dość wartka, a zarazem opisująca codzienne życie. Dorotka, jak stwierdza jej znajomy Igor, kiedyś zwiała z kraju. Warto przeczytać tą książkę, by zrozumieć też, dlaczego ludzie wyjeżdżają z Polski i co powoduje, że chcą tu wrócić.

Nie będzie powrotu

2014-08-29
Nowa powieść Izabeli Sowy to moje kolejne podejście do polskiej literatury. Czy udane? Hmm.. Przyznam się, że moje oczekiwania były nieco inne. Miałam nadzieję na coś lekkiego, ale zdecydowanie lepiej napisanego. W każdym razie, ta książka to dla mnie spore zaskoczenie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.