Ryszard Kapuściński. Biografia pisarza - Beata Nowacka, Zygmunt Ziątek  | okładka
Znak

Ryszard Kapuściński. Biografia pisarza Beata Nowacka, Zygmunt Ziątek

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2008-11-07

ISBN: 978-83-240-1069-1
EAN: 9788324010691
Opracowanie graficzne: Kuba Sowiński
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Znak
Format: 150x220
Cena katalogowa: 39,00 zł

39,00 zł 26,52 zł

Produkt niedostępny

Opis

To niezbędny przewodnik dla wszystkich, których interesuje życie i twórczość cesarza reportażu

Książka Beaty Nowackiej i Zygmunta Ziątka - literaturoznawców od lat zajmujących się twórczością Ryszarda Kapuścińskiego - to pierwsza próba pokazania całości dzieła autora Podróży z Herodotem. Biografia twórcza jednego z najwybitniejszych reportażystów XX wieku jest próbą opisania rozwoju i przemian jego pisarstwa. Opisowi działalności literackiej towarzyszy próba naszkicowania losów pisarza, który sam często stawał się bohaterem swoich tekstów.

Autorzy nie tylko analizują reportaże Kapuścińskiego, ale wyjaśniają też kulisy ich powstania oraz ich odbiór w Polsce i na świecie. Ryszard Kapuściński Beaty Nowackiej i Zygmunta Ziątka to niezbędny przewodnik dla wszystkich, których interesuje życie i twórczość cesarza reportażu.


Przeczytaj recenzję

Ze wstępu autorów

W naszej propozycji refleksji nad twórczością Ryszarda Kapuścińskiego nie kierujemy się przede wszystkim skrupulatnością interpretacyjną. Interesuje nas właśnie uchwycenie dynamiki rozwoju duchowego autora Cesarza - jego próby rekonstruowania własnej biografii w rytmie przemian historii, poszukiwanie zgodności pomiędzy nowym obliczem świata a własną tożsamością. W nagraniu jednej z naszych ostatnich rozmów z pisarzem znajdujemy takie zdanie: „Reporter zmienia się tak, jak się zmienia świat. Trajektoria historii pokrywa się z trajektorią życia reportera”.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Książka niepowtarzalna

2009-01-21
Oto kolejna książka o Ryszardzie Kapuścińskim i jego twórczości. Książka, jakiej jeszcze nie było! Naprawdę! Te, które pojawiły się do tej pory były dobre i piękne, ale książka B. Nowackiej i Z. Ziątka jest napisana po mistrzowsku. Autorzy prześledzili dokładnie życie wielkiego pisarza, jego ,,życiopisanie'', dokonując w ten sposób mistrzowskiego opisu biograficznego.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.