Składana wanna - Małgorzata Niezabitowska  | okładka
Znak

Składana wanna Małgorzata Niezabitowska

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-240-1387-6
EAN: 9788324013876
Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz
Liczba stron: 360
Wydawnictwo: Znak
Format: 155x215
Cena katalogowa: 44,90 zł

44,90 zł 30,53 zł

Produkt niedostępny

Opis

Małgorzata Niezabitowska buduje wciągającą, malowaną obrazami narrację

Opowieść o pięciu rodach, przodkach Małgorzaty Niezabitowskiej, to epicka saga pełna dramatycznych wydarzeń, gwałtownych namiętności oraz anegdot i wzruszeń, jakich próżno szukać w wielu powieściach. Ożywająca pod piórem autorki przeszłość pokazuje, że prawda jest dużo bardziej interesująca niż fikcja. 

W "Składanej wannie" najważniejsze epizody z dziejów Polski, splatając się z rodzinnymi perypetiami, tworzą osobistą kronikę od czasów Stanisława Augusta poprzez okres wojen napoleońskich do początków XX wieku. Głęboka znajomość historii pomaga autorce stworzyć opowieść pełną humoru i autoironicznego dystansu. Wielcy bohaterowie występują tu obok „zwykłych niezwykłych” ludzi, bo - jak mówi autorka - miała to szczęście, że przodkowie prowadzili barwne życie i byli w samym centrum wydarzeń swej epoki.

Choć Niezabitowska zaczyna od opisu pradziadka Edmunda, „damskiego Kuby Rozpruwcza” i „pożeracza serc”, to w książce istotną rolę odgrywają kobiety: kurierka powstania styczniowego, mieszczanka przeradzająca się w rolniczkę czy porzucona przez męża matka ośmiorga dzieci, która przechodzi duchową przemianę. Toteż niejedna czytelniczka odkryje, że dylematy, problemy i uczucia tych, wydawałoby się, odległych postaci są jej bardzo bliskie. Małgorzata Niezabitowska buduje wciągającą, malowaną obrazami narrację, a w przeszłości odnajduje rzeczy zaskakująco dla nas aktualne.

Małgorzata Niezabitowska o swojej książce ”Składana wanna”

Promocja książki Małgorzaty Niezabitowskiej na Zamku Królewskim w Warszawie

Małgorzata Niezabitowska czyta fragment książki ”Składana wanna” (cz.1)

Małgorzata Niezabitowska czyta fragment książki ”Składana wanna” (cz.2)

Małgorzata Niezabitowska czyta fragment książki ”Składana wanna” (cz.3)

cz. 1

cz. 2

cz. 3

cz. 4

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Imponująca saga

2010-07-29
Modę na kroniki rodzinne zapoczątkowała prawie dekadę temu Joanna Olczak-Ronikier, wydając w krakowskim Znaku „W ogrodzie pamięci". Warto cofnąć się pamięcią do tego tomu, bowiem to świetny przykład tego, jak powinna wyglądać tego typu literatura: prócz wątków genealogicznych w książce znalazły się anegdoty, niezwykłe biografie, ciekawostki spoza oficjalnych rodzinnych przekazów. A ponadto historyczny pejzaż, który sprawia, że rodowe legendy znalazły swoje umocowanie w konkretnym miejscu i czasie.

Losy splątane z Wielką Historią

2010-12-14
Najpierw były fragmenty czytane w „Bluszczu" Nie ukrywam, że zaciekawiły mnie, zaintrygowały, by kupić wydaną w całości sagę o dość intrygującym tytule „Składana wanna". Jest to opowieść o splątanych ze sobą losach pięciu rodów, których przedstawiciele byli przodkami autorki, Małgorzaty Niezabitowskiej.

Podróż przez epoki

2010-09-07
Wspaniała, długo oczekiwana i naprawdę wartościowa książka. Niesamowite losy i historie z życia członków rodu Małgorzaty Niezabitowskiej, jej przodków i krewnych, które doskonale, a jednocześnie subtelnie, przeplatają się z najważniejszymi wydarzeniami epok

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.