Spotlight. Zdrada - Opracowanie zbiorowe | okładka
HarperCollins Polska

Spotlight. Zdrada Opracowanie Zbiorowe

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2016-05-19

EAN: 9788327621443
Liczba stron: 432
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Cena katalogowa: 36,99 zł
Tłumaczenie: Magdalena Shaw, Aga Zano
Śledztwo dziennikarzy „Boston Globe”
Rok wydania: 2016

36,99 zł 21,65 zł

Produkt niedostępny

Opis

Książka, która zainspirowała twórcę oscarowego filmu „Spotlight”

Wstrząsające dziennikarskie śledztwo nagrodzone Pulitzerem.

Zespół reporterski Spotlight, pracujący dla „Boston Globe” odkrywa i ujawnia twarde fakty, bolesne doświadczenia i skrywane przez lata tajemnice o molestowaniach dokonywanych na dzieciach przez księży na przestrzeni dziesiątek lat. Zebrane i połączone w jedną całość dają szokującą historię o przemilczeniach i głębokim zepsuciu, który miał miejsce w sercu bostońskiej archidiecezji.

Odkrycie z Bostonu było jedynie początkiem dla podjęcia podobnych śledztw w kolejnych miastach w Stanach Zjednoczonych i nie tylko, widmo przestępstw obiegło cały świat. Praca rzuciła światło na historie wieloletnich przestępstw na tle seksualnym, popełnianych przez księży i tuszowanych przez instytucje kościelne, które wzbraniały się od działań mogących powstrzymać tragedie.

Problem, z którym mierzymy się do dziś.

Śledztwo opisane w książce stało się inspiracją filmu „Spotlight” uznanego przez Akademię Filmową za najlepszy film roku 2015.

Zwiastun filmu”Spotlight”

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Szokująca, nadal aktualna

2019-05-29

Praktycznie co chwilę pojawiaja się kolejne dowody na winy i grzechy kościoła, problem nie dotyczy jedynie Polski, to globalny kryzys, z którym należy coś zrobić bo ogrom przewinień jest neiwyobrażalny.

Pamiętam, gdy ukazał się film bazujący na tej książce i jaki szok to wywołało. Mimo kilku lat jak minęły, nadal zarówno film jak i książka wywołuja we mnie olbrzymie emocje i ciążko jest się po takich pracach otrząsnąć i wrócić do czytania "normalnych książek". Zupełnie inaczej odbiera się krzwde zadawaną fikcyjnym postaciom, tu mamy do czynienia z ludźmi z krwi i kości. 

Szokująca, powalająca, wstrząsająca

Spotlight

2019-05-29

Jedna z tych książek po których trudno myśleć znowu normalnie o pewnych rzeczach i srazliwe cieżko się po nich otrząsnąć.

Przyznam, że najpierw obejrzałem film o tym samym tytule, a dopiero później sięgnąłem po książkę, w obu przypadkach szok i nidowierzanie były olbrzymie i pojęcie ogromu krzywdy jakie zostały wyrządzone dzieciom na całym świecie jest niewyobrażalne. 

Polecam sięgnąć po książkę, robi olbrzymie wrażenie, brawa dla dziennikarzy nie bojących się sięgnąć po tak trudne i wymagające tematy. 

Rzetelne dziennikarstwo

2019-05-29

Książka ponownie robi się aktualna, z uwagi na nowe informacje i fakty ukazujace się ze wszystkich stron, nowe świadectwa ofiar molestowań i gwałtów. Dla mnie jest to kawał świtnego dziennkarstwa, stoi na wysokim poziomie, jest rzetelnie napisana i poważnie traktuje problemy z jakimi zmagaja się ludzie na całym świecie.

Książkę musiała czytać "na raty", bo jak dla mnie udźwignięcie tego wszystkiego na raz było niemożliwe, mimo że ciągle jesteśmy zalewani nowymi szokującymi informacjami, to ten zbiór zrobił na mnie olbrzyie wrażenie i nie mogłam się po nim otrząsnąć przez długi czas. 

Przejmujący, poruszający i niezwykle aktualny, niestety. Polecam wszystkim fanom mocnego i rzetelnego dziennikarstwa. 

„Spotlight", czyli sprawa molestowania dzieci przez duchownych Kościoła Katolickiego

2016-05-11
„Spotlight. Zdrada" to książka, która opowiada o wydarzeniach dotyczących słynnej afery pedofilskiej, która została ujawniona przez zespół dziennikarzy śledczych z „The Boston Globe", największego dziennika wydawanego na terenach Nowej Anglii. „Spotlight" to nazwa grupy dziennikarzy, którzy za ujawnienie w 2003 roku, przypadków molestowania dzieci przez księży katolickich, otrzymali nagrodę Pulitzera.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.