Starcie królów. Tom 2 - George R.R. Martin | okładka
Zysk i S-ka

Starcie królów. Tom 2 George R.R. Martin

Oprawa miękka

Wydanie: 2

ISBN: 978-83-7506-969-3

Liczba stron: 1022

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Format: 14.0x20.5 cm

Cena katalogowa: 49,00 zł

PIEŚŃ LODU I OGNIA

Rok wydania: 2012

Inne wydania

Oprawa twarda

więcej

49,00 zł 34,50 zł

Oszczędzasz 14,50 zł
-30 %
Zamówienie wyślemy 2019-05-27

Opis

Walka o Żelazny Tron trwa...

Żelazny Tron jednoczył Zachodnie Królestwa aż do śmierci króla Roberta. Wdowa jednak zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca, który okrzyknął się królem.

Polecane książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Starcie królów”, George Martin

2015-12-01

„Starcie królów” to drugi tom bestsellerowej sagi Georga R.R. Martina, pod tytułem „Pieśń lodu i ognia”. Pisarz został okrzyknięty „amerykańskim Tolkienem”, choć ja uważam, że nie jest to określenie odpowiednie. Georg Martin jest zupełnie innym rodzajem pisarza. Przekracza on ramy, które bezwiednie wyznaczył John R.R. Tolkien w swojej twórczości. Martin w przeciwieństwie do setek innych pisarza, nie topi swojego świata w czarodziejach, czarownicach, elfach, krasnoludach,  wszelkiego rodzaju magii. 

Magia jest zepchnięta na margines, pełna konsekwencji i wcale nie tak potężna, jak nas nauczyły inne książki fantasy. Magia jest mroczna i obrośnięta konsekwencjami. Niezwykłe stworzenia są dalekie i rzadkie. Smoki są, ale tylko trzy. Olbrzym majaczy na horyzoncie, ale ostatni, najstarszy. Dzieci Lasu są mglistym wspomnieniem, w które nie wiadomo, czy powinno się wierzyć.

Główną rolę dzierżą ludzie, ich miecze, trucizny, słowa. Cała nadprzyrodzona otoczka staje się jedynie tłem dla intryg i walki o tron. A czas „Starcia królów” to czas zdecydowanie odpowiedni i nieodpowiedni zarazem, do walk o władzę.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.